fbpx

Inspirujące przesłanie Lady Gagi podczas wręczenia nagrody Grammy

Piosenka „Shallow” z filmu „Narodziny gwiazdy” nie tylko zdobywa listy przebojów, ale też najważniejsze nagrody w branży.

Lady Gaga i Bradley Cooper mogą dodać Grammy do coraz większej gabloty na trofea po tym, jak zdobyli nagrodę w kategorii Best Pop Duo/Group.

Kiedy Gaga przyjęła nagrodę, ledwie powstrzymując łzy, wykorzystała swój moment do przekazania ważnego przesłania na temat zdrowia psychicznego.

Powiedziała: „Jestem dumna z bycia częścią filmu, który zajmuje się problemami zdrowia psychicznego. To są bardzo ważne kwestie. Wielu artystów mierzy się z tym, a my musimy dbać o siebie nawzajem. Więc jeśli widzisz kogoś, kto cierpi, nie odwracaj wzroku. A jeśli sam cierpisz, nawet jeśli to trudne, spróbuj znaleźć odwagę by zająć się tym, powiedzieć komuś i podjąć razem walkę.”

 

Film ukazuje, z jednej strony, umysł Jacksona, który pogrąża się w depresji i poczuciu nienawiści do siebie, a z drugiej – wpływ, jaki samobójstwo wywiera na najbliższych. Bez wątpienia wielu ludzi na całym świecie będzie identyfikować się z przesłaniem Gagi.

Bezwzględnie to była jej noc – nie tylko wygrała nagrodę Grammy za „Shallow”, ale dostała też nagrodę za album „Joanne” w kategorii Best Solo Pop Performance.

Gaga napisała na Twitterze: „Dziś wieczorem makijaż nie ma szans, właśnie wygraliśmy pierwszą nominację Grammy tej nocy. Jestem zaszczycona i płaczę z wdzięczności. Dziękuję @RecordingAcad #Grammys #Grammy i współautorom i Bradley – kocham cię, dziękuję Ci.”

„Grammy za Joanne to więcej niż ja i moja rodzina mogliśmy kiedykolwiek zamarzyć. Zaśpiewałam tę wersję za jednym podejściem, wkładając w nią całe swoje życie i duszę. Dziękuję za ten prezent, jestem totalnie zaskoczona. Druga nagroda tego wieczoru – jestem przytłoczona taką życzliwością. #grammys”

— Lady Gaga (@ladygaga) February 10, 2019

 

A jeśli tego by było za mało – film „Narodziny gwiazdy” zdobył nagrodę BAFTA za najlepszą oryginalną muzykę.

Wyróżnienie odebrali Bradley Cooper, Lady Gaga i Lukas Nelson, którzy pobili Terence’a Blanchard’a „BlacKlansmana”, „If Beale Street Could Talk” Nicholas’a Britell’a, „Wyspę psów” Alexandre Desplat’a i Marca Shaimana „Powrót Mary Poppins”.

Utwór „Shallow” był nominowany do czterech nagród Grammy, w tym Record of the Year, Song of the Year i Best Song Written for Visual Media.

Jest także zdobywcą Złotych Globów, Critics Choice Movie Awards i Satellite Awards. Wszyscy będą przyglądać się rozdaniu Oscarów, aby przekonać się, czy może osiągnąć jeszcze więcej.

Źródło: scienceinsanity.com

Tłumaczenie: Kasia Kurzawa

Dodaj komentarz