fbpx

Kobieta z Mississippi zamieniła Boeinga 727 w olśniewający dom nad jeziorem

52-letnia Joanne Ussery została zmuszona do poszukiwania nowego domu po tym, jak jej poprzedni został całkowicie zniszczony w pożarze. Jej pierwszym zamiarem nie było na pewno zamieszkanie na pokładzie samolotu. Kobieta postanowiła osiedlić się  w pobliżu spokojnego brzegu jeziora w Benoit. Ussery nie zamierzała jednak zamieszkać w ciasnej przyczepie czy baraku.

Wtedy właśnie jej szwagier, Bob Farrow, pracujący jako kontroler ruchu lotniczego, zaproponował jej zainwestowanie w kończącego służbę Boeinga 727.

Boeing 727 o numerze rejestracyjnym N88701, swój pierwszy lot odbył 11 maja 1968 r. i latał do 20 września 1993 r. Stał później nieużywany na lotnisku w Greenwood.

Zakup samolotu kosztował Ussery 2 000 USD,  kolejne 4 000 USD musiała przeznaczyć na przeniesienie go nad jezioro. Później kobieta wyremontowała cały samolot i zamieniła go na w pełni funkcjonalną rezydencję.

Początkowo jej przyjaciele myśleli, że ona straciła rozum, ale zmienili zdanie, gdy zobaczyli, jak dobrze udało jej się odnowić wnętrze samolotu.  Po zainwestowaniu 25.000 dolarów na renowację, nietypowy dom Joanne był w pełni funkcjonalny.

Jej “dom w samolocie” posiada trzy sypialnie, pokój dzienny, w pełni funkcjonalną kuchnię, pralnię oraz łazienkę. Oczywiście w domu jest także bieżąca, gorąca woda i elektryczność.

“Samolot ma 27 lat i jest to najlepszy dom na świecie. Mam w domu wszystko czego potrzebuje: telefon, klimatyzację, piekarnik, pralkę, czy zmywarkę do naczyń.” – opowiada.

Ussery w w byłym kokpicie postawiła jacuzzi, idealne na mroźne, zimowe wieczory.

” Zawsze jest bardzo ciepło, nawet w zimie, i jest bardzo duży, 42 metrowy! Moje wnuki uwielbiają biegać w górę i w dół. A przyjaciele cenią sobie organizowane tu imprezy – szkoda tylko ze nie ma żadnych pilotów, którzy mogliby serwować im drinki.” – dodaje z uśmiechem.

Ussery powiedziała, że odważne posunięcie i udana renowacja, zachęca ją do zamieszkania w przyszłości większym samolocie – Boeingu 747.

“Następnym razem chciałabym Boeinga 747, a nie 727, ponieważ mają one 2 piętra, na górze urządziłabym sobie sypialnię.” – podsumowuje z uśmiechem Ussery.

Źródło: good-news.center

Dodaj komentarz