fbpx

Doskonała gra, która pokazuje wszystkim dziewczynkom, że mogą wiele osiągnąć w życiu. Świetny pomysł Polki!

Dzięki różnym stronom crowdfundingowym ludzie z całego świata mogą opowiedzieć szerszej publiczności o swoich zaskakujących pomysłach i dzięki zbiórce pieniędzy spełnić swoje marzenie. Tak też postąpiła pewna Polka, która postanowiła stworzyć grę Who’s she?. Cała zabawa polega na poznawaniu znanych kobiet z całego świata i zgadywaniu kim były. Jak przyznaje Zuzanna Kozerska-Girard, pomysłodawczyni projektu, zależało jej na tym, aby pokazać wszystkim dziewczynkom, że również mogą wiele osiągnąć w życiu zawodowym i że w historii świata pojawiło się wiele kobiet, które miały wpływ na politykę, naukę czy kulturę.

Jak przyznaje pomysłodawczyni, przede wszystkim chodzi o to, aby małe dziewczynki wiedziały, że mogą zostać kim tylko chcą. W rozmowie z dziennikarzami portalu Onet.pl Kozarska-Girard wyjawiła, że odzywają się do niej ludzie z całego świata, którzy za darmo chcą tłumaczyć grę na inne języki.

Wczoraj dostałam wiadomość od kobiety z Tajwanu, która zaoferowała, że może za darmo przetłumaczyć grę na chiński, bo musi zafunkcjonować na ich rynku – przyznała.

O co dokładnie chodzi w zabawie i jakie jest jej przesłanie? Okazuje się, że wszystko zaczęło się od córeczki pomysłodawczyni.

Kiedy urodziłam moją starszą córkę zaczęłam słyszeć od wielu ludzi komentarze na temat jej wyglądu. Zaczęło się już kiedy była całkiem malutka. Zawsze ktoś mówił, jak ona piękna, jaka ładna. Miałam wrażenie, że rozmowa i dyskusja na ten temat z każdym po kolei nie ma sensu. Jako że siedzę już trochę w projektowaniu, chciałam wprowadzić coś, co pomoże też innym rodzicom pokazanie dziewczynkom, że to, jak wyglądają, wcale nie jest ważne. Chciałam obrócić popularną grę „Zgadnij kto to” w jej przeciwieństwo. Nie skupiać się na wyglądzie postaci, ale na tym jaki mają charakter, co osiągnęły, ich motywacjach. Byłam też w tamtym momencie wypalona swoim pierwszym projektem, czyli grawerowanym wałkami i potrzebowałam czegoś z większym przesłaniem – wyjaśniła.

Ludzie z całego świata kontaktują się z Kozarską-Girard, ponieważ chcą zamówić grę i dodać do niej kolejne postaci ważne dla ich kraju.

 

Czytaj więcej na: chillizet.pl

Foto: Fotografia: Youtube/The Best Of Kickstarter

Dodaj komentarz