fbpx

Niesamowita metamorfoza tureckiego miasteczka

Kuşadası to miasto położone na zachodnim wybrzeżu Turcji na terenie prowincji Aydın, jest popularne wśród turystów, ponieważ to „przybrzeżna brama” do jednego z najpopularniejszych miejsc w Turcji, czyli Efezu. Co więcej, Kuşadası jest czwartym największym pod względem ilości pasażerów portem w całym basenie Morza Śródziemnego.

Dzięki projektowi „Let’s Color” autorstwa marki AkzoNobel’s Marshall w sumie ponad 400 domów zostanie zrewitalizowanych i pomalowanych. Budynki położone są na terenie dzielnicy Tepe, która zlokalizowana jest wysoko na wzgórzu i dostrzega ją każdy przybywający do portu w Kuşadası. Teraz jeszcze bardziej zwraca ona na siebie uwagę, ponieważ kolory domów zostały tak dobrane, aby z daleka układały się w piękną tęczę.

– Jest to dla nas kluczowe miejsce (dzielnica Tepe – przyp. red.), ponieważ właśnie tam udają się turyści po przybyciu do Kuşadası. Tęczowe domy wspaniale wpisują się w piękną panoramę wzgórza, dlatego wierzymy, że ten projekt przyniesie wiele dobrego naszej społeczności – powiedział burmistrz Kuşadası Özer Kayalı.

Prace w Turcji zakończą się w kwietniu – obecnie pomalowano już prawie 200 domów, a organizatorzy przewidują, że zużyte zostanie 1,3 mln litrów farby. Warto podkreślić, że malowanie domów w Kuşadası jest jednym z prawie 2300 projektów „Let’s Colour”, które zostały zrealizowane na całym świecie z udziałem ponad 12 tys. wolontariuszy.

Źródło: podroze.onet.pl

Dodaj komentarz