fbpx

Angielski uniwersytet wprowadził program spacerów z psami, żeby odstresować studentów

Zmuszają do aktywności fizycznej, zarażają pogodą ducha, skutecznie obniżają poziom stresu, pomagają zapomnieć o problemach i sprawiają, że czujemy się mniej samotni. Nic więc dziwnego, że Uniwersytet Wschodniej Anglii w swoim programie opracowanym na rzecz poprawy samopoczucia studentów postawił właśnie na psy.

Organizuje mianowicie swoim studentom program wychodzenia na spacery z psami. – Rodzina, bliscy i ukochane zwierzaki wielu naszych uczniów mieszkają daleko stąd, więc możliwość przebywania w towarzystwie psa może być dla nich czymś niezwykle odstresowującym – mówi Phil Steel z władz UEA. – Poza tym mamy nadzieję, że sam fakt wprowadzenia takiej inicjatywy na naszej uczelni będzie przyczynkiem do rozmowy na temat zdrowia psychicznego i walki ze stygmatyzacją chorób z nim związanych. Ponadto chcemy przypomnieć, jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego dobrego samopoczucia. Spacery organizowane są na miejscowej plaży Cromer Beach i w pobliskim lesie – Thetford Forest.

Psy wypożyczane są mieszkańców Norwich i pracowników uniwersytetu.

Oczywiście studenci mogą także przychodzić z własnymi pupilami. Najwięcej spacerów UEA organizuje w okresie sesji. To właśnie wtedy zestresowani studenci najbardziej potrzebują dogoterapii.

 

Czytaj więcej na: fpiec.pl

Dodaj komentarz