fbpx

Zakończenie roku szkolnego na Florydzie. Odebrali dyplomy na skuterach wodnych

Większość szkół ze względu na pandemie zostało zmuszone do realizowania programu dydaktycznego zdalnie. Nie inaczej było w przypadku studentów na całym świecie. Ich rzeczywistość wyglądała do tej pory następująco: zajęcia i egzaminy przez Internet, przełożone obrony tytułów i odwołane ceremonie wręczania dyplomów… ale nie na Florydzie.

Tam jedno z liceów postawiło przed uczniami nietypowe rozwiązanie. Aby nie łamać zasad dystansu społecznego certyfikat ukończenia szkoły każdy z wychowanków odebrał na skuterze wodnym. Szkolna ceremonia odbyła się na oceanie. Ze względu na bezpieczeństwo oprócz klasycznej togi i czapeczki absolwentom towarzyszył element krajobrazu ostatnich miesięcy, czyli maseczka oraz niezbędna przy aktywnościach tego typu kamizelka ratunkowa. Tak wystrojeni uczniowie na motorówce podpływali do łodzi, na której niczym kapitan statku stał dumny dyrektor placówki. Wręczał im dyplomy za pomocą chwytaka. Wydaje się, że zespół pedagogiczny pomyślał o wszystkim. Uczniowie przeszli ponad 3 godzinne szkolenie z obsługi sprzętu, którym mieli poruszać się w dzień rozdania świadectw.

– Ta ostatnia ceremonia dla naszych absolwentów reprezentuje te same wartości, które wpisaliśmy im przez cały ich czas na Island Prep – że żadna bariera nie jest tak duża, aby jej nie pokonać, i że dzięki kreatywności i ciężkiej pracy możemy sprostać każdemu wyzwaniu – skomentował dyrektor szkoły, Tom Rompella.

Zdjęcia uczniów bardzo szybko zyskały sławę wśród internautów. Z całą pewnością można rzec, że absolwenci tej placówki o tym jak wyglądało ich rozdanie świadectw opowiadać będą swoim dzieciom i wnukom.

Opracowanie: Kasia Maj

Źródło: insider.com

https://www.insider.com/florida-keys-high-school-graduates-jet-ski-ceremony-2020-5

 

Dodaj komentarz