fbpx

Sycylijczycy mają plan na wyjście z kryzysu! Władze wyspy dopłacą ci do wakacji

Włoscy urzędnicy doskonale zdają sobie sprawę ze strat wynikających z zamrożenia gospodarki, szczególnie ważnego dla nadmorskie kraju sektora turystycznego. Dlatego władze Sycylii zdecydowały się na nietypową promocję.  Osoby, które zaplanują podróż na wyspę, otrzymają dofinansowanie na bilet lotniczy, zakwaterowanie oraz wstęp do miejscowych atrakcji. Wszystko po to by uratować portfele mieszkańców.

Włochy już 4 maja mają zakończyć blokadę granic oraz powoli rezygnować z obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19.  Z uwagi na to, że gospodarka poszczególnych regionów państwa oparta jest na turystyce, urzędnicy szukają rozwiązań pozwalających na częściowe odrobienie strat.

Za jedną z najciekawszych form reperowania budżetu uznać można pomysł Sycylijczyków. Władze wyspy są w trakcie wdrażania projektu dofinansowania skierowanego do turystów chcących odwiedzić region.  W związku z tym podróżnicy będą mogli liczyć na zwrot części poniesionych kosztów wyprawy.  Im dłuższe wakacje tym ulga będzie większa. Program ma objąć dofinansowanie 50% ceny biletu lotniczego, pełny koszt co 3 noclegu, ale to nie wszystko. Jeśli zdecydujesz się wesprzeć sycylijską gospodarkę nie zapłacisz także za bilet wstępu do muzeum, oraz za darmo zwiedzisz wykopaliska archeologiczne.  Szczegółowe informacje oraz promocyjne vouchery już niebawem mają pojawić się na oficjalnej stronie internetowej wyspy- www.visitsicily.info.

Nie wiadomo, czy Polacy będą w stanie skorzystać ze specjalnej oferty turystycznej Włoch, ponieważ nasz kraj nadal mierzy się z epidemią, a co za tym idzie zamkniętymi granicami. W pierwotnym planie wznowienie pozwolenia na podróżowanie poza granice Polski nastąpić miało 3 maja, jednak pojawiają się doniesienia o wydłużeniu blokad nawet do czerwca.

Budżet projektu sycylijskich władz wynosi aż 50 mln Euro, jednak straty poniesione przez wyspę w czasie kwarantanny są znacznie większe niż przewidywane zwroty kosztów dla turystów.

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: fly4free.pl

 

Dodaj komentarz