fbpx

Niezwykłe domki we włoskich Dolomitach

Zapewne każdy marzył w dzieciństwie o własnym domku na drzewie. Mediolańscy architekci z pracowni Peter Pichler Architecture wyszli na przeciw tym marzeniom. Stworzyli oni niesamowity projekt domków wkomponowanych w las. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że są przymocowane do trójkątnego fundamentu i unoszą się w powietrzu, domki tak naprawdę będą zamocowane na wzgórzu, dzięki któremu otrzymają bardzo mocne oparcie.

Domki o nazwie Tree Houses robią ogromne wrażenie swoim futurystycznym wyglądem, przypominając ogromne trójkąty w środku lasu. Nowoczesny design wnętrza sprawia, że możemy poczuć się luksusowo mieszkając w lesie, kilka metrów nad ziemią. Początkowo domki miały być przeznaczone do celów hotelowo-gastronomicznych. W ostateczności jednak główny inicjator projektu Peter Pichler oznajmił, że jego domy mają dać „nowe doświadczenie życia w lesie i maksymalne połączenie z naturą”.

Połączenie z naturą jest wręcz gwarantowane. Widok z ogromnego okna pozwala na podziwianie panoramy Dolomitów. Każdy z tych przeszklonych domków ma mieć 2 piętra i powierzchnię od 35 do 45 metrów kwadratowych. Powstaną z drewna modrzewia i jodły, aby całość „osiedla” idealnie wtopiła się w leśną okolicę, dach i całe pokrycie zewnętrzne zostaną pomalowane na czarno.

Cały kompleks domków zostanie wyposażony w pompy gruntowe oraz system wykorzystywania wody deszczowej. Dzięki temu, zimą każdy z nich będzie mógł być ocieplany przy pomocy energii geotermalnej. Na pierwszym piętrze znajdować się będzie salon i miejsce do czytania książek, a wyżej łazienka oraz sypialnia. Autorowi projektu zależy na tym, aby gość czuł się jak u siebie, gdzie będzie mu miło i przytulnie.

Źródło: dezeen.com

Dodaj komentarz