fbpx

Firma Green Magic Homes i jej domki hobbitów

Firma o nazwie Green Magic Homes (z ang. Magiczne Zielone Domy) wpadła na pomysł budowy niedużych, prefabrykowanych domów wyglądających niemal dokładnie tak samo, jak domki hobbitów z Shire.
Do postawienia takiego domku potrzebne są trzy osoby i zaledwie kilka dni. Tak, jak domki Hobbitów, te są zaprojektowane tak, by znajdować się pod warstwą ziemi i darni, a na ich dachach spokojnie można hodować warzywa.
Domy wykonane są z trwałych kompozytów FRP (materiały z tworzyw sztucznych zbrojone włóknem), które są wodoodporne. Jeśli więc przy montażu zastosujemy się do wszystkich wskazówek producenta, naszej powierzchni mieszkalnej nie zagrozi wilgoć z gleby i roślin.
Ze względu na zastosowaną technologię modułową domy sprawdzają się w przeróżnej topografii terenu i mogą uwzględniać indywidualne potrzeby klienta. Istnieje też możliwość zakupu kilku modułów, które następnie można rozbudować o kolejne powierzchnie mieszkalne.
Firma, która produkuje domy przypominające nory hobbitów, ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ale dystrybucją zajmują się już też firmy w Kanadzie, Argentynie, Izraelu, Włoszech i innych krajach.

magiczne-zielone-domki-09

indeks

fairy-tale-houses-8

Źródło: dailymail.co.uk, treehugger.com, gizmag.com

Dodaj komentarz