fbpx

Papuga, która zaginęła ponad 4 lata temu wróciła do domu, mówiąc po hiszpańsku!

Kiedy afrykańska szara papuga Nigel wyleciała pewnego dnia z domu, naśladowała bardzo wyrazisty brytyjski akcent swojego właściciela, Darrena Chick’a. Cztery lata później została znaleziona i okazało się, że do swojego repertuaru dodała jeszcze trochę hiszpańskiego.

Właściciel papugi, mieszkający w Kalifornii już dawno pogodził się z faktem, że już nigdy nie zobaczy Nigel – aż do czasu kiedy pewna dobra dusza zorganizowała w całej społeczności poszukiwania właściciela papugi.

Według gazety Daily Breeze, groomerka psów, Julissa Sperling natknęła się na papugę, która gwizdała i gadała coś, stojąc przed jej frontowymi drzwiami. „Wyglądała na najszczęśliwszego ptaka pod słońcem. Śpiewała i gadała bez kontroli. Szczekała zupełnie tak jak psy” – powiedziała Sperling dla Daily Breeze. “Jestem z Panamy, więc zrozumiałam kiedy papuga mówiła: „Co się stało?” po hiszpańsku.”

Sperling wiedziała, że zwierzę musiało mieć właściciela, wyruszyła więc na jego poszukiwania. Rozpoczęła od przeszukania Internetu i znalazła Teresę Micco, kobietę która straciła podobnie wyglądającą papugę. Ptak miał osadzony w nodze mikroczip, ale kiedy Micco sprawdziła, okazało się, że to nie był jej zwierzak. „Było mi jej strasznie szkoda, jej twarz zmieniła się całkowicie, kiedy dowiedziała się, że ptak nie jest jej” – powiedziała Sperling.

Być może Micco była rozczarowana, ale za to równie zdeterminowana żeby znaleźć właściciela znalezionej Papugi. Jak informuje Daily Breeze: Okazało się, że nikt nie zarejestrował mikroczipa, jednak raport sprzedaży doprowadził do sklepu zoologicznego Animal Lovers w Torrance. Co zaskakujące, sklep zachował stare raporty i zanotował numer oryginalnej opaski, która pierwotnie znajdowała się na nodze ptaka. „Oboje prowadziliśmy wtedy ewidencję i zanotowaliśmy numer opaski na potwierdzeniu sprzedaży” kiedy sprzedawaliśmy ptaka, powiedział Tomi Takemoto ze sklepu Animal Lovers. Po dwóch nieudanych próbach kontaktu telefonicznego, Micco postanowiła zapukać do drzwi Darrena Chicka – mając nadzieję, że nie przeprowadził się w ciągu ostatnich czterech lat.

„Przedstawiłam się i powiedziałam:„Zgubiłeś ptaka?” powiedziała Micco w Daily Breeze. „Początkowo powiedział„ Nie ”- ale pewnie myślał, że mam na myśli ostatnio.” „Popatrzył na mnie jak na wariata” – dodała. Potem Chick przypomniał sobie, że jego afrykańska papuga zaginęła około czterech lat temu. Micco, która szukała własnej zaginionej szarej afrykańskiej papugi, ułatwiła takie spotkania już pięć razy, ciągle szukając własnego zwierzaka. „Miejmy nadzieję, że karma wraca” powiedziała. Jeśli chodzi o Nigel, to ptak podobno dobrze się zaaklimatyzował. „Wszystko jest idealnie” – powiedział Chick podczas kiedy Daily Breeze przyszedł w odwiedziny. „To naprawdę dziwne, wiedziałem, że to on od chwili, gdy tylko go zobaczyłem”.

 

Źródło: science insanity

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz