fbpx

Angela Maxwell obeszła całą kulę ziemską. Maszerowała 6,5 roku

Angela Maxwell z miasta Bend w stanie Oregon, wyruszyła w samotną podróż 2 maja 2014 roku. Maszerowała 6 lat i przeszła ponad 20 tys. mil

Angela Maxwell prowadziła dobrze prosperującą firmę, żyła w związku. – Wydawało się, że jestem szczęśliwa – powiedziała – jednak z perspektywy czasu uświadomiłam sobie, że szukam czegoś więcej, głębszego w związku z naturą i ludźmi… żyjąc wolniej i łącząc się ze światem wokół mnie.

  • Wpadłam na pomysł, że ​​najlepszym sposobem, żeby to zrealizować będzie stawianie kroku za krokiem. Chodzenie i wolne tempo oznaczało, że mogłabym w pełni zanurzyć się w naturze, spotkać ludzi, których w innym przypadku bym tylko minęła, i poznać inne  kultury – tłumaczyła.

Kiedy podjęła decyzję o wyjeździe, sprzedała wszystkie swoje rzeczy i zorganizowała niezbędny ekwipunek. Spakowała do wózka 50 kg sprzętu turystycznego, suszone jedzenie, wojskowy filtr do wody i ubrania na cztery pory roku.

Podczas podróży  zbierała darowizny dla organizacji pozarządowych, takich jak „World Pulse” i „Her Future Coalition”, które koncentrują się na wspieraniu dziewcząt i młodych kobiet. W sumie zebrała około 30 000 dolarów.

16 grudnia 2020 roku podróż Amerykanki zakończyła się dokładnie tam, gdzie się zaczęła: w domu jej najlepszej przyjaciółki Elyse w Bend. Obecnie pracuje nad książką, planuje przyszłe podróże i tworzy sposoby, aby kobiety znajdowały, wyrażały i ucieleśniały odwagę w ich codziennym życiu.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz