fbpx

Dwulatka z Kalifornii została przyjęta do Mensy, międzynarodowego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji

Dwulatka z Kalifornii jest jednym z najmłodszych członków Mensy w historii. Dziewczynka posiada IQ wynoszące 146. Dla porównania średnie IQ w Stanach Zjednoczonych to 100. Mieszkająca w Los Angeles Kashe Quest ma zaledwie dwa lata, a już znalazła się w gronie najinteligentniejszych ludzi świata.

Rodzina dziewczynki szybko zdała sobie sprawę, że jest ona dużo bardziej inteligentna niż jej rówieśnicy.

– Zaczęliśmy zauważać, że ma niezwykłą pamięć  Bardzo szybko przyswajała różne rzeczy i była naprawdę zainteresowana nauką – powiedziała mama dwulatki.

Kashe w wieku półtora roku znała już wszystkie litery w alfabecie i uczyła się czytać, znała także wszystkie kolory i umiała liczyć do 100. Potrafiła również zidentyfikować wszystkie stany na mapie USA.

Dziewczynka uczy się hiszpańskiego, opanowała też język migowy oraz potrafi rozpoznać pierwiastki układu okresowego po ich symbolach. 

Rodzice dziewczynki zapewniają, że chcą żeby ich córka miała normalne dzieciństwo. – Jedną z najważniejszych rzeczy jest dla nas zapewnienie jej normalnego dzieciństwa. Niczego jej nie narzucamy. Chcemy aby jak najdłużej cieszyła się dzieciństwem – stwierdziła matka dziewczynki.

– Ona nadal jest małą, normalną dwulatką, która ma swoje humory i napady złości. Inny jest tylko sposób w jaki się z nią komunikujemy, ponieważ jest w stanie zrozumieć nieco więcej – dodała. 

View this post on Instagram

A post shared by @itsmejit

 

 

 

 

 

Źródło: polsatnews.pl

 

Dodaj komentarz