fbpx

Szukanie swojego miejsca w życiu mamy w swojej naturze. Jak to sobie ułatwić?

Wielu z nas szuka swojego miejsca w świecie lub miejsca do życia. Szukamy pracy, usługi lub biznesu do których pasujemy, w których czujemy się dobrze i w których możemy być sobą.

Nie wiemy na ogół, że to poszukiwanie ma nawet swoją nazwę i jest określane „poszukiwaniem własnej niszy” lub gniazda. To poszukiwanie dotyczy i dotyka każdego człowieka i w każdym wieku. … nawet jeśli ma już stabilną pracę, wiele zamówień w prowadzonym przez siebie biznesie albo uwił sobie wygodne gniazdko w postaci domu lub rodziny.

Kanadyjski pisarz, trener, były pracownik korporacji, a obecnie nauczyciel slow marketingu Tad Hargrave w zabawny, inteligentny i błyskotliwy sposób zabiera nas w podróż odkrywania własnej niszy. Opisuje jakie przeszkody mogą czaić się po drodze, jakie wewnętrzne lęki i zahamowania na pewno wyjdą na powierzchnię i z czym przyjdzie nam się skonfrontować.

Książka, która pierwotnie miała być przeznaczona dla specjalistów reklamy i marketingu, stała się doskonałym poradnikiem dla każdego współczesnego człowieka, który potrzebuje pewnego ukierunkowania, klarowności i mądrego  przewodnictwa. Okraszona jest wieloma cytatami znanych ludzi, aforyzmami i stwierdzeniami, które sprawiają, że w naszym życiu możemy odkrywać nowe wymiary pasji, zaangażowania i radości

 

Mój Boże, a co jeśli obudzisz się pewnego dnia, mając 65 czy 75 lat i zdasz sobie sprawę, że nie wydałeś żadnej książki… albo że przez wszystkie te lata nie kąpałeś się w ciepłym morzu czy oceanie, bo twoje uda nie były zbyt jędrne, a brzuch był za duży. Albo że byłeś perfekcjonistą i tak bardzo chciałeś przypodobać się ludziom, że zapomniałeś wieść soczyste, twórcze życie, pełne wyobraźni i niezliczonych głupstw, wpatrując się w gwiazdy tak jak w dzieciństwie? To złamie ci serce. Nie dopuść do tego.

 – Anne Lamott

 

Najpiękniejsi znani nam ludzie, to tacy, którzy doznali porażki, poznali czym jest cierpienie, walka i strata, a jednak znaleźli wyjście z otchłani. Takie osoby wiedzą, czym jest wdzięczność, wrażliwość i rozumieją życie. Są przepełnieni współczuciem, łagodnością i głęboką, pełną miłości troską. Piękni ludzie nie biorą się znikąd.

– Elisabeth Kübler-Ross

 

W trudnych czasach sam musisz się stać się tym, kogo poszukujesz. Musisz ucieleśnić to, czym chcesz być obdarowany. Właśnie w takich czasach żyjemy… Z reguły nikt nie poprosi cię o wykonanie pracy twojego życia. Najczęściej – przynajmniej na początku – będziesz musiał uznać to za swoje własne zadanie. Na starcie wcale nie będziesz w tym dobry. To czas nauki. Jest kosztowny, wymagający i bezlitosny. Taki właśnie był dla mnie. Stopniowo skracałem listę powodów, dla których się urodziłem, aż zostało mi tylko kilka.

– Stephen Jenkinson

 

Nie powinniśmy utkwić we własnym zranieniu. Naszym zadaniem jest przechodzić przez tragedie oraz wyzwania i pomagać sobie nawzajem w przeżyciu różnych bolesnych epizodów w życiu. Kiedy tkwimy w mocy odniesionych ran, blokujemy własną transformację. Nie zauważamy większych darów, kryjących się w naszych urazach – siły do przezwyciężania trudności i otrzymanych lekcji. To dzięki zranieniom możemy wejść do serc innych ludzi. To właśnie one uczą nas współczucia i prowadzą do mądrości.

Caroline Myss

 

Kiedy wchodzisz do lasu i patrzysz na drzewa, dostrzegasz miedzy nimi różnice. Niektóre są pochylone, niektóre proste, wiecznie zielone lub jeszcze inne. Spoglądasz na każde drzewo i po prostu je akceptujesz. Rozumiesz dlaczego jest takie, a nie inne. W pewnym sensie domyślasz się, że być może nie otrzymało odpowiedniej dawki światła i przez to wygląda w określony sposób. Jednak nie emocjonujesz się tym. Po prostu na to pozwalasz. Podziwiasz drzewo samo w sobie. Cóż, często tracisz to podejście, kiedy wokół pojawiają się inni ludzie. Powtarzasz w kółko – „Jesteś za bardzo…” albo „Jestem zanadto…”. Pojawia się osądzający umysł.

Zatem patrzę na ludzi jak na drzewa. Cenię ich po prostu za to, kim są.

Ram Dass

 

Książkę znajdziecie TU

 

 

 

Dodaj komentarz