fbpx

Anna Dymna kończy dzisiaj 68 lat. Oto jej najlepsze wybrane wypowiedzi

Anna Dymna – aktorka, kobieta z dystansem, uwielbiana przez wielu ludzi. Dziś obchodzi 68. urodziny. Jest założycielką fundacji Mimo wszystko, która zajmuje się pomaganiem tym najbardziej potrzebującym. Działania instytucji są znane w całej Polsce, a fundacji udało się pomóc kilkuset osobom.

Oto kilka najbardziej inspirujących wypowiedzi Anny Dymnej:

Nie można pomagać komuś po coś. Pomaga się z potrzeby serca i tak naprawdę zawsze robi się to dla siebie. Jeden dojrzewa do tej myśli wcześniej, drugi później, trzeci pewnie zbyt późno. Oczywiście wolałabym pracować z osobami niepełnosprawnymi bez rozgłosu. Tyle że na tę działalność trzeba zdobywać pieniądze i mnie, jako osobie publicznej, przychodzi to łatwiej (…) Pomoc innym jest oczywiście moją formą spłacania długu. Również wobec kolegów z teatru, którzy, kiedy znalazłam się w dramatycznej sytuacji, bardzo mi pomogli. Bez nich na pewno bym sobie w życiu nie poradziła.
(…)
Każdy człowiek jest dobry. Nawet jak coś zrobi bardzo złego, to na pewno dlatego, że był nieszczęśliwy.
(…)
Ani się nie chwalę, ani nie ukrywam. Wiek nie jest dla mnie żadnym problemem. Każdy czas może być dobry – mija i to jest najpiękniejsze, bo doświadczam wciąż czegoś nowego. 
(…)
Gdyby człowiek miał się bać, nie wychodziłby nigdy z domu, bo mógłby mu przecież spaść na głowę meteor…
(…)
Nie trzeba czytać mądrości filozofów czy mistyków, aby zrozumieć, że człowiek jest wszechświatem.
(…)
Niezależnie od czasów potrzebujemy przyjaciela, kogoś, kto nam na pewne sprawy zwróci uwagę, a inne wytłumaczy. 
(…)
Przeczytałam kiedyś wypowiedź pewnego neurologa, że największą nagrodą za wszystkie jego trudy życia jest kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Teraz to rozumiem. Moi podopieczni mają na stałe uszkodzone mózgi, nie umieją kombinować, manipulować, świat rozumieją sercem. Po prostu czują, co jest człowiekowi najbardziej potrzebne. My często o tym zapominamy, zabijamy uczucia i pragnienia, bo mózg mówi nam: tego ci nie wypada, to ci się nie opłaca. A dla nich najważniejsze jest, by obok był ktoś, by trzymał za rękę, by się do kogoś przytulić. I nagle zdaję sobie sprawę, że dla mnie też jest to najważniejsze.
(…)
Odkąd weszłam w świat prawdziwego cierpienia, przestałam narzekać. Cieszę się z tego, że mam ręce i nogi. Wcześniej nie wiedziałam, że jest to powód do szczęścia. Zostałam wyróżniona przez los wobec tylu pokrzywdzonych i jestem im coś winna. 
(…)
Nie wyobrażam sobie, że żyję sama dla siebie. Nawet gdy widzę coś wspaniałego i nie mogę się z nikim podzielić tym obrazem, to tak, jak bym widziała dużo mniej. 
Źródło: cytatybaza.pl

3 thoughts on “Anna Dymna kończy dzisiaj 68 lat. Oto jej najlepsze wybrane wypowiedzi

 • 14 sierpnia 2019 at 18:02
  Permalink

  Przyjemnie jestem zobaczyc ze tak wspaniala aktiekapital jestem tak wspanialom kopiera.Szacunek

  Reply
 • 28 sierpnia 2019 at 20:13
  Permalink

  uśmiechu i spełnienia marzeń Pani Anno

  Reply

Dodaj komentarz