fbpx

Trabant „Złomek” z Wrocławia powoduje uśmiech u dzieci w całym kraju

Łukasz Kopeć przerobił trabanta na postać z popularnego wśród dzieci filmu „Auta”. Swoim “Złomkiem” jeździ teraz po kraju, powodując uśmiech na na twarzach przechodniów. Mężczyzna założył również fundację i  i bierze udział w imprezach charytatywnych.

“Nie opłaca się, ale warto”

Najlepsze pomysły powstają z serca. Choćby wtedy, gdy chcemy sprawić komuś radość. Łukasz Kopeć jest założycielem fundacji Idea Fair Play – projektu wspierającego finansowo całe rodziny.

Budując “Złomka” pan Łukach chciał początkowo tylko wywołać uśmiechy na twarzach swoich dzieci. W ostateczności  stworzył Fundację Nie Opłaca Się.W jego głowie powstają pomysły na kolejne uśmiechnięte auta. O co w tym wszystkim chodzi?

Fundacja to kolejny raz słuchanie innych i odpowiedź na potrzeby. Mówię kolejny, bo po Idea Fair Play powstało jeszcze NNW dziecka, czyli projekt zapewniający wszystkim dzieciom równe prawa do ubezpieczenia najwyższych lotów, osobom z niepełnosprawnościami, a także młodym sportowcom. – mówi Łukasz Kopeć w wywiadzie dla portalu mamopracuj.pl.

Za cel obraliśmy sobie dostarczenie jak największej ilości uśmiechu, dla każdego, małego i dużego! – dodaje.

Na początku przerabiany i malowany Trabant 601, miał być tylko zabawką dla dzieci konstruktora. W miarę realizacji zaplanowanych przeróbek okazało się, że auto wywołuje mnóstwo poruszenia i radości, czego nikt wcześniej się nie spodziewał.

Były sytuacje, że dzieci z naszej miejscowości zabierały rodziców na spacer pod naszą bramę, by zobaczyć czy stoi na podwórku nasze cudeńko. Później pojawiły się zaproszenia na festyny, urodziny i pomysły na stworzenie kolejnych uśmiechniętych aut. Nie pozostało nic innego tylko to zrobić! – wspomina pan Łukasz.

Projekt został wykonany własnoręcznie przez pomysłodawcę, któremu przy pracy pomagała córka. Malowała i czyściła elementy karoserii.

Z rzeczami, które cię pasjonują jest tak, że zawsze na nie znajdziesz czas. I pomimo, że ten projekt pochłania mnóstwo twojego czasu i energii, to mija on bardzo szybko i wspaniale. Tak też było tym razem. Obecnie staram się zdawać relacje z realizacji tych prac na fanpage na Facebooku. – dodaje kopeć

Źródło: mamopracuj.pl, facebook.com/nieoplacasiealewarto

Dodaj komentarz