fbpx

Pielęgniarka adoptuje mężczyznę z autyzmem, żeby ten mógł otrzymać niezbędny przeszczep serca

Każda pielęgniarka wie, jak ciężko czasem „nie zabierać swojej pracy do domu”, zwłaszcza gdy odczuwa się palącą potrzebę niesienia pomocy innym. Jednak zbyt często dzieje się tak, że zewnętrzne czynniki hamują tę pracę, na przykład ustawodawstwo – narzucone przepisy i zmieniające się fundusze szpitalne mogą mieć wpływ na opiekę, jaką są w stanie zapewnić czuwający przy łóżku pacjenta. Z upływem lat niektórzy mają już tego dość i biorą sprawy w swoje ręce. Całkiem niedawno, pewna pielęgniarka z Georgii  w USA podjęła nadzwyczajne środki, żeby pomóc jednemu z jej pacjentów, którego uznano za niekwalifikującego się do przeszczepu serca, ponieważ nie posiadał wystarczającej opieki w domu.

 

Nowa nadzieja

Lori Wood jest 57-letnią pielęgniarką na oddziale intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Piedmont Newnan w Georgii. W grudniu 2018 roku została przydzielona do opieki nad Johnem Pinkardem przez dwa dni z rzędu. Pinkard był wówczas 27-latkiem cierpiącym na przewlekłe problemy zdrowotne i zaawansowany autyzm. Znajdował się w szpitalu od sierpnia, i mimo swojej pracy w recepcji, odsyłano go do placówek dla bezdomnych w przerwach między pobytem w szpitalu. Stał się zbyt chory, żeby pracować, i w tamtym czasie nie miał także żadnego wsparcia ze strony rodziny. Główna opiekunka Pinkarda, babcia, umarła w 2012 roku, a jego matka mieszkała wówczas z zakładzie rehabilitacyjnym.

Świadoma problemów, z jakimi zmagał się Pinkard, Lori Wood nie mogła zaznać spokoju, chciała mu pomóc. W końcu zdecydowała się na odważny krok i została jego prawnym opiekunem, co okazało się niezbędne z wielu powodów. Pinkard potrzebował przeszczepu serca, jednak nie był w stanie dostać się na listę oczekujących bez kogoś, kto mógłby się nim opiekować. Wood później wyjaśnia swoją decyzję w wywiadzie z ABC News – „Jestem pielęgniarką i chcę pomagać ludziom. To niezwykle frustrujące, kiedy wiesz, że dana osoba czegoś potrzebuje, ale z jakiegoś powodu nie może tego otrzymać.” – Odkładając na bok własne potrzeby i pragnienia, Lori wiedziała, że Pinkard potrzebuje tego przeszczepu, dlatego zdecydowała się na ten ważny krok i została jego prawnym opiekunem, żeby ten mógł dostać się na listę oczekujących.

Dzięki bezinteresownym działaniom Lori, Pinkard otrzymał nowe serce latem 2019 roku. Ta operacja wszystko zmieniła w jego życiu i bardzo poprawiła zdrowie mężczyzny. Wood nadal jest ważną częścią jego życia. Pomaga mu w zażywaniu leków, pilnuje, żeby pojawiał się na wizytach u lekarzy, i uczy go samodzielności. Ta dwójka często spędza również razem czas, oglądając football i teleturnieje w wielkich, wygodnych fotelach.

Pod koniec 2019 roku Lori Wood została nominowana i otrzymała  specjalną nagrodę, oferowaną przez jej szpital. Ta nagroda jest przyznawana dla „zasłużonego pracownika, którzy wykazuje się poświęceniem ponad przeciętną miarę dla pacjentów, odwiedzających szpital i współpracowników.” Nic dziwnego, jako że ten opis pasuje do pani Wood jak ulał, a jej czyny stały się inspiracją dla wielu osób.

 

Nurse Adopts Man With Autism to Ensure He Could Have a Life-Saving Heart Transplant
https://www.facebook.com/PiedmontHealthcare/videos/979757202367945/
Credit: Piedmont Healthcare

 

Źródło:

Tłumaczenie: Aleksandra Kot

Dodaj komentarz