fbpx

Odpowiedź amatorskiego klubu bokserskiego po bestialskim skatowaniu kota

Miasto Prabuty okryło się w ostatnich dniach złą sławą, po tym jak media obiegła sprawa skatowania kota, przez jednego z mieszkańców tego miasta. Członkowie Amatorskiego Klubu Bokserskiego Polonia Prabuty postanowili wyrazić swój sprzeciw, dotyczący tego typu zachowań, zamieszczając w mediach społecznościowych zdjęcie z wyraźną odpowiedzią.

W czwartek, 23 stycznia w Internecie pojawiło się zdjęcie przedstawiające członków Amatorskiego Klubu Bokserskiego Polonia Prabuty, trzymających transparent z napisem “Lubisz krzywdzić słabszych? Przyjdź skrzywdzić nas!”.

– Amatorski Klub Bokserski Polonia Prabuty to kilkunastu chłopaków trenujących ten piękny i uczący pokory sport. Starsi z nas dobrze już dobrze poznali życie, młodszych staramy się czegoś nauczyć. Tydzień temu, za sprawą zwyrodnialca katującego bezbronne zwierzę, o Prabutach usłyszała cała Polska. Ten transparent wykonany podczas treningu, jest naszą na to odpowiedzą. Tego zdjęcia nie zrobiliśmy po to, aby się lansować czy zdobywać poklask. Nie jest to nam potrzebne. Zrobiliśmy to zdjęcie, żeby pokazać, że Prabuty to nie tylko patologia. Że zdziczenie oraz nieludzka podłość są tutaj tylko marginesem i że są tutaj ludzie, którzy nie pozwolą, aby ten margines zajmował zbyt wiele miejsca – napisali członkowie klubu.

– Kilku z nas sporo w swoim życiu ocierało się o różne zdarzenia związane z przemocą i dlatego nie wyobrażamy sobie akceptacji dla takiej patologii i krzywdzenia innych. Człowieczeństwo to też miłość do zwierząt – mówi Andrzej Ochał z Amatorskiego Klubu Bokserskiego Polonia Prabuty.

Na pomysł zrobienia zdjęcia sportowcy wpadli wspólnie, podczas rozmów na treningu.

– Przynajmniej w ten sposób chcemy zamanifestować swój sprzeciw. Super jest to, że wielu młodych ludzi myśli tak samo jak my i widzą, że starsi koledzy też mają serca i zasady – dodaje.

Dodaj komentarz