fbpx

Wbrew grawitacji. Jedyna osoba na świecie, która to potrafi

To, co potrafi Orissa Kelly jest całkowicie wbrew grawitacji. Ta młoda artystka, jako jedyna kobieta w Wielkiej Brytanii opanowała sztukę nożnego strzelania z łuku. Jest również jedyną osobą na świecie, która potrafi robić to …w ogniu! Trudno uwierzyć, że ma dopiero 25 lat.

Choć wiele osób potrzebuje kilkunastu lat, aby opanować trudne umiejętności gimnastyczne, czy nawet kilkudziesięciu, żeby osiągnąć mistrzostwo w danej dziedzinie, przykład Orissy Kelly udowadnia, że szczególnie utalentowani osiągają rezultaty po zaledwie kilku latach codziennej praktyki. Dziewczyna bardzo wcześnie odkryła w sobie miłość do akrobatyki. Mając zaledwie trzy lata rozpoczęła naukę w Harrow School of Gymnastics i stała się zawodową akrobatką w świecie juniorów. I choć karierę zakończyła parę lat później – bo już w wieku 17 lat – to nie zamierzała porzucać gimnastycznej pasji czy odchodzić na sportową „emeryturę”.

Orissa wykorzystywała niezwykłe umiejętności zarówno na arenie cyrkowej jak i w popularnych programach rozrywkowych takich jak: „Mam Talent” czy „Amazingness”. Ma za sobą także pokaz m.in. dla Królowej Elżbiety II czy występ w kinowym hicie „Wonder Women”.

W 2015 r. postanowiła podnieść sobie poprzeczkę i zaadaptować kolejną dziedzinę sportową. A w zasadzie połączyć z tą, w której była mistrzynią – w ten sposób stworzyła łucznictwo nożne. Po treningach (na które Orissa poświęca ok. sześciu godzin dziennie) potrafiła strzelać z łuku stopami, stojąc na rękach. Nagrania z jej performance’ów osiągają zawrotną liczbę wyświetleń – 20 mln! Zobaczcie sami ,co potrafi ta niezwykła pierwsza dama akrobatyki!

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: onet.pl

 

Dodaj komentarz