fbpx

Weterynarze uratowali mu psa. W podziękowaniu wykupił im za 6 mln dolarów reklamę na Super Bowl

Lekarze dawali psu miesiąc życia, po tym jak wykryto u niego guza na sercu. Ggolden retriever o imieniu Scout, dzięki radioterapii i chemioterapii cieszy się dziś znakomitym zdrowiem.

Scout jest nieoficjalną maskotką przedsiębiorstwa Weathertech, które zajmuje się produkcją akcesoriów samochodowych oraz produktów do pielęgnacji zwierząt. Pewnego dnia pies zemdlał w domu bez wyraźnego powodu. Po wizycie w klinice weterynaryjnej okazało się, że życie czworonoga jest poważnie zagrożone, ze względu na wykrytego złośliwego guza w sercu. Specjaliści dawali mu 1% szans na przeżycie.

Właściciel psa, do którego należy przedsiębiorstwo, postanowił walczyć o życie swojego futrzarskiego przyjaciela. Poprosił o pomoc University of Wisconsin School of Veterinary Medicine. Zwierzak przeszedł tam leczenie z wykorzystaniem chemio- i radioterapii. Okazało się że działania lekarzy przyniosły oczekiwane skutki, guz zmniejszył się o 78%, a po kilku dalszych terapiach znikł całkowicie.

– Scout jest swego rodzaju idealnym pacjentem, ponieważ bardzo dobrze tolerował różne rodzaje terapii. Jego nowotwór dobrze zareagował na leczenie, a my byliśmy w stanie utrzymać jego jakość życia na bardzo wysokim poziomie – skomentował dumnie David Vail, profesor z UW School of Veterinary Medicine.

Aktualnie pies cieszy się bardzo dobrą forma, co widać na krótkim filmie, wyemitowanym podczas Super Bowl.

Reklama zachęca do przekazywania datków na rzeczy kliniki. Prowadzone w niej badania pozwolą walczyć z rakiem nie tyko u zwierząt, lecz także u ludzi.

Źródło: antyradio.pl

Dodaj komentarz