fbpx

6-latek wygrał z rakiem, koledzy z klasy przywitali go owacją na stojąco

Wygrana z śmiertelną chorobą to wspaniałe wydarzenie, szczególnie jeśli chodzi o małe dziecko. Udało się to pewnemu uczniowi. Koledzy z klasy postanowili to uczcić, witając go owacjami na stojąco.

6-letni John Oliver Zippay z Newbury w Ohio spędził połowę życia w szpitalach, zmagając się z rakiem. U chłopca zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, kiedy miał zaledwie 3 lata. Spędził wtedy 18 dni w szpitalu, gdzie ustalono przebieg dalszego leczenia, kolejne trzy lata poddawany był chemioterapii.

Mógł tylko siedzieć i rozmyślać

Dla chłopca który chce biegać i cieszyć się dzieciństwem, leczenie chemią jest szczególnie trudne.

– W ciągu trzech lat nie był wstanie wykonywać żadnych aktywności fizycznych – wspominają rodzice chłopca, w wywiadzie dla  FOX 8.

– Był to dla niego trudny okres. Na zajęciach wychowania fizycznego nie pozostawało mu nic innego jak siedzieć i rozmyślać – dodają.

To była długa i trudna bitwa, która na szczęście już się zakończyła. Pod koniec grudnia John przeszedł ostatnią chemioterapię, którą podawano dożylnie.

Chłopiec całkowicie wyzdrowiał. John i jego rodzina byli zachwyceni. Wspólnie świętowali to doniosłe wydarzenie. Jednak z najcieplejszym przywitaniem spotkał się w St. Helen Catholic Schoo – szkole do której uczęszczał. Po zakończeniu leczenia uczniowie przywitali go owacją na stojąco.

Początek nowego życia

– Z powodu choroby ominęło go kilka spraw. Uczniowie klasy byli bardzo szczęśliwi, że wrócił –  powiedział dyrektor szkoły Patrick Gannon, dodając, że John nigdy nie odstawał od grupy.

To uroczyste, pełne ciepła przyjęcie go przez uczniów, zapoczątkowało nowy etap w  jego życiu. Mógł zacząć nadrabiać stracony czas i cieszyć się swoim dzieciństwem.

– Pragniesz, aby twoje dorastające dziecko brudziło się, przebywało na zewnątrz i miało z tego zabawę. My musieliśmy go przed tym chronić, więc teraz jesteśmy szczęśliwi – powiedziała matka chłopca, Megan Zippay.

– Odzyskaliśmy naszego syna, teraz patrzymy w przyszłość z nadzieją – dodała.

Źródło:  FOX 8

Dodaj komentarz