fbpx

Biznesmen z Konina podarował mieszkańcom cały blok

Biznesmen Wojciech Pluta-Plutowski z Konina wspólnie z córką Itą ufundowali miastu nowy blok o wartości 3,5 mln zł.

– Skoro mogliśmy pomóc, to to zrobiliśmy – mówi skromnie biznesmen, podkreślając, że w ten sposób chciał wesprzeć osoby, które szczególnie potrzebują pomocy.

 – Zależało nam, by do części mieszkań wprowadziły się osoby niepełnosprawne – wyjaśnia pan biznesmen, który na co dzień prowadzi Fundację Otwarcie.

Nowi mieszkańcy budynku są niezwykle zadowoleni. Jest wśród nich Marta Urbańska (37 l.), która samotnie wychowuje szóstkę dzieci.

– W poprzednim mieszkaniu traciłam sporo pieniędzy na ogrzewanie mieszkania węglem i na wodę z bojlera. Teraz mam wreszcie centralne ogrzewanie – mówi samotna matka.

– Mamy teraz trzy pokoje, więc się nie gnieździmy. Jestem wdzięczna biznesmenowi, który ufundował blok, bo mało kto miałby taki gest. A gdybyśmy mieli czekać aż miasto znajdzie dla nas taki lokal, trwałoby to dużo dłużej – dodaje.

Radości nie kryją też władze Konina.

– W sytuacji, kiedy w mieście lokali komunalnych ciągle brakuje – a lista oczekujących jest długa – taka inwestycja jest niezwykłym prezentem. Dach nad głową znajdzie tu 12 rodzin, które były na naszej liście oczekujących na mieszkania komunalne. Mieszkańców kolejnych 8 lokali wskazali inwestorzy. W budynku są też 2 zespoły mieszkalne przeznaczone na mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnościami. Jedno prowadzić będzie Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”, a drugie Miasto Konin – mówił tuż przed przekazaniem kluczy, prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Budynek ma 4 kondygnacje, jest podpiwniczony, ma windę i  jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale były w momencie przekazywania gotowe do zamieszkania. Miały w pełni wykończone łazienki oraz kuchnie wyposażone w kuchenki. Mieszkańcy mogli natomiast wybrać rodzaj i model kuchenki i zlewozmywaka.

Na zdjęciu: Wojciech Pluta-Plutowski wspólnie z córką Itą

Źródło: konin.pl

One thought on “Biznesmen z Konina podarował mieszkańcom cały blok

Dodaj komentarz