fbpx

Stosowanie Tocilizumab, leku przeciwko zapaleniu stawów, u pacjentów zakażonych koronawirusem jest coraz bardziej zachęcające

Pierwsze wyniki, jakie zrodziły się ze współpracy między National Cancer Institute IRCCS „G. Pascale Foundation” i szpitalem Colli bezpośrednio z Chinami, dotyczące stosowania Tocilizumab, leku przeciw zapaleniu stawów, u pacjentów zakażonych koronawirusem są coraz bardziej zachęcające.

Z tego powodu producent leku, grupa Roche, zobowiązała się „dostarczać lek za darmo” na czas zagrożenia ”wszystkim regionom we Włoszech, które go zażądają, bez uszczerbku dla dostaw niezbędnych do zapewnienia ciągłości terapeutycznej pacjentom cierpiącym na patologie, na które produkt jest autoryzowany ”. Lek stosowany obecnie w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów wykazywał oznaki skuteczności już w Chinach, a ostatnio także w Neapolu. „Firma udostępniła Włoskiej Agencji Leków (AIFA) możliwość rozpoczęcia badania klinicznego dotyczącego skuteczności i bezpieczeństwa Tocilizumabu również u pacjentów dotkniętych Covid-19. Jeśli chcemy myśleć solidarnie, jako firma i jako ludzie, musimy myśleć w pewien sposób, zatem udostępniamy nasze umiejętności i zasoby krajowi ”, podkreśla prezes i dyrektor generalny Roche Farma Maurizio de Cicco.

„Wznowiliśmy i przeprowadziliśmy badanie rozpoczęte w Chinach. Jest to lek stosowany w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów – wyjaśnia Vincenzo Montesarchio, dyrektor Uoc of Oncology of Monaldi w wywiadzie opublikowanym w Napoli Today – który wpływa leczniczo na zapalenie płuc, najpoważniejszą konsekwencję zakażenia koronawirusem. Jesteśmy prawie pewni – kontynuuje Montesarchio – ale będziemy musieli poczekać na cały cykl pierwszego testu pacjenta, a następnie monitorować inne, na których leczenie zostało przetestowane. Udzielamy również innym szpitalom wszystkich niezbędnych wyjaśnień. Każdy, kto chce z niego skorzystać, jest już w stanie to zrobić ”.

„Rozmawialiśmy wczoraj z Włoską Agencją Leków, żeby rozpocząć protokół stosowania na całym terytorium kraju, który może ocenić skuteczność testowanego leku w Neapolu w leczeniu poważnych skutków zapalnych wywołanych przez Covid-19”, wyjaśnia Walter Ricciardi, członek zarządu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i konsultant w Ministerstwie Zdrowia w Agorà su Raitre. „Aby móc z całą pewnością stwierdzić, czy jest naprawdę skuteczny, należy przetestować go na wielu ludziach i na poważnie, nie tylko na dwóch, tak jak zrobili to koledzy z Neapolu, którzy rozpoczęli być może przełomowe rozwiązanie. Jako czas na wyniki mówimy o tygodniach, a nawet miesiącach ”, podsumował Ricciardi.

„Jest to nadzieja, która pochodzi z Neapolu w tym trudnym momencie dla Włoch i wielu innych krajów na świecie. Dzięki całej naszej opiece zdrowotnej, osobom zaangażowanym w poszukiwanie terapii oraz tym, którzy na co dzień znajdują się na pierwszej linii frontu w szpitalach i strukturach koordynacyjnych wraz ze wszystkimi innymi gabinetami, aby powstrzymać zakażenia i leczyć ludzi. Maksymalne zaangażowanie i maksymalna odpowiedzialność każdego, aby wydostać się z tunelu”

 

Źródło: napolitoday.it

 

 

Dodaj komentarz