fbpx

Restauratorzy oferują pomoc dla służb. Ciepłe obiady dla lekarzy, pielęgniarek, policjantów i strażaków

Polacy już nie raz udowodnili, że w trudnych chwilach potrafią się jednoczyć i być solidarni. Przykładem tego są restauratorzy, którzy oferują służbom mundurowym i medycznym darmowe posiłki.  Chcą w ten sposób wesprzeć tych, którzy pracują w pocie czoła w związku z epidemią.

Nie dawno do grona restauracji które pomagają dołączyła PatioSushi z Rybnika.

– Codziennie 10 ciepłych obiadów dla lekarzy, pielęgniarek, policjantów i strażaków – czytamy wpis na profilu społecznościowym.

Obecna sytuacja to trudny okres, szczególnie dla pracowników służb medycznych i mundurowych, którzy pracują teraz ze wzmożona siłą. Chcąc wesprzeć służby, właściciele restauracji postanowili działać.

W trudnych sytuacjach liczy się każda pomoc

– Sytuacja jest trudna, nie będziemy tego ukrywać. Ale naszych problemów nie da się nawet w części porównać do tego, z czym zmaga się teraz służba zdrowia i inne służby w naszym mieście które walczą z koronawirusem – napisali na profilu społecznościowym pracownicy restauracji PatioSushi z Rybnika.

Restauracja PatioSushi zaproponowała 10 ciepłych obiadów dziennie (zupę, pierogi, makarony), które może dostarczyć do lekarzy, pielęgniarek, policjantów i strażaków.

– Wiemy, że na takie rzeczy, jak przygotowanie jedzenia po prostu nie ma czasu – pisze PatioSushi.

Apel o pomoc w dostarczeniu posiłków dla służb

Dalej pracownicy podkreślają, że aby zminimalizować ryzyko, jedzenie będzie gotowe i odbierane przed lokalem o określonej godzinie.

– Prosimy o kontakt osoby, które mogłyby nam pomóc w organizacji przekazywania posiłków do tych instytucji – apelują.

Informacje można kierować do na FB PatioSushi lub dzwonić na nr tel. 692-641-444.

Podobnie jest w Tychach:

 

g

Dodaj komentarz