fbpx

Kuba wspiera kraje dotknięte pandemią, wysyłając 333 lekarzy do Włoch, na Jamajkę oraz do Wenezueli

Ministerstwo Zdrowia Kuby wysłało w sobotę do Włoch 53 lekarzy. Mają oni wesprzeć region Lombardii, najbardziej dotknięty przez pandemię.

Jak podaje telewizja Telesur, do Włoch pojechał zespół medyczny z dużym doświadczeniem w walce z niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi. Będą go tworzyć lekarze, którzy w 2014 r. byli na misji w Sierra Leone by tam walczyć z wirusem Ebola. Informacje te potwierdził przedstawiciel regionalnych władz Lombardii Giulio Gallera, który przyznał też, że o pomoc kadrową wystąpili do kubańskiej służby zdrowia sami Włosi, składając prośbę na ręce ambasadora Kuby w Rzymie Jose Carlosa Rodrigueza.

Kubańscy lekarze będą pracować w szpitalu polowym w Bergamo. Tym samym w którym pracują już chińscy lekarze przysłani do Włoch przez władze ChRL jeszcze w czwartek.

Pandemia we Włoszech ma najostrzejszy przebieg ze wszystkich państw Europy.

Włochy to nie jedyny kraj, który skorzysta  ze wsparcia medycznego Kuby. W sobotę kubańskim minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez ogłosił, że 144 lekarzy przygotowanych do walki z epidemiami zostanie wysłanych na Jamajkę by pomagać tamtejszej służbie zdrowia. Natomiast w piątek wieczorem Kubańczycy wysłali 136 lekarzy do Wenezueli.

Źródło: telesurenglish.net

Dodaj komentarz