fbpx

Coś dla NIEGO … wychwalaj JĄ

Męskość przybiera na sile dzięki wyzwaniom, kobiecość dzięki pochwałom. Mężczyzna nie może się czuć skrępowany tylko umiejętnie i pewnie wyrażać uznanie dla swojej kobiety. 

Mężczyźni wzrastają dzięki wyzwaniom. Kiedy byłeś dzieckiem, inni chłopcy, żeby cię zmotywować, stawiali ci wyzwania. Założę się, że nie przeskoczysz tego płotu. Na obozie wojskowym, nieraz mówi się, że jesteś bezwartościowym szlamem i taki rodzaj obrazy stanowi motywację, abyś dał z siebie wszystko. Zatem, będąc mężczyzną, masz zapewne męski zwyczaj rzucania wyzwań, także twojej kobiecie, żeby się doskonaliła i rozwijała.

Jednak tylko męski aspekt twojej kobiety będzie wzrastać dzięki wyzwaniom. Pierwiastek kobiecy będzie kwitnąć na wsparciu i pochwałach. Kiedy mówisz jej – Uwielbiam kształt twojego ciała, będzie to dla niej znacznie silniejszym bodźcem do ćwiczeń, niż kiedy powiesz – Mam nadzieję, że już więcej nie przytyjesz.

bridge-1038830_960_720

Pochwała zawsze potęguje u kobiety te cechy, które wychwalasz. Jesteś taka piękna, kiedy się uśmiechasz – wywołuje znacznie lepszy efekt niż – Tak nieładnie wyglądasz, kiedy marszczysz brwi, mimo że oba zdania znaczą, że chcesz, aby się uśmiechnęła. Kiedy do niej mówisz, zawsze lepiej powiedzieć, że szklanka jest do połowy pełna niż pusta.

Pochwała jest – dosłownie – pokarmem dla kobiecych cech i jakości. Jeśli chcesz, żeby twoja kobieta wzrastała w swoim blasku, zdrowiu, szczęściu, miłości, pięknie, sile i głębi, chwal te cechy. Wychwalaj je codziennie, wiele razy.

Większości mężczyzn z trudem przychodzi opanowanie tej sztuki, jednak musisz nauczyć się chwalić dokładnie te cechy, które w twoim odczuciu nie są godne pochwały, po to by się takimi stały. Inaczej mówiąc – zachwalaj te drobne cechy, które chcesz, aby się poprawiły. Jeśli czujesz, że twoja kobieta będzie zdrowsza, gdy będzie więcej ćwiczyć, nie mów jej tego wprost. Zabrzmi to dla niej jak obraza, odrzucenie jej takiej, jaka jest. Zamiast tego powiedz, że jest niezwykle seksowna, kiedy poci się w swoich obcisłych getrach. Powiedz, jak bardzo cię podnieca, kiedy się porusza. Mów o tym, jakie części jej ciała naprawdę lubisz, i to często.

i-1329349_960_720

Wychwalanie tego, co naprawdę ci się w niej podoba kiedy ćwiczy, sprawi, że będzie ćwiczyć intensywniej. Z kolei, mówiąc dlaczego powinna ćwiczyć, pokazujesz, że nie akceptujesz jej takiej, jaka jest. Chwalenie działa zawsze. Informacja nie. Wychwalanie motywuje. Wyzwanie nie. Spróbuj. Chwal konkretne rzeczy, które kochasz w swojej kobiecie 5 do 10 razy dziennie. I sprawdź co się wydarzy… 

Fragment pochodzi z książki Davida Deidy – Droga prawdziwego mężczyzny – wydanej przez Wydawnictwo Biały Wiatr i dostępnej tu

podstrona-ksiazka-droga

Foto: pixabay.com

 

 

Dodaj komentarz