fbpx

Jak wybrać laptop dla nauczyciela?

Początek roku szkolnego to doskonała okazja do tego, aby zaopatrzyć się w nowy sprzęt. Dobry laptop sprawdzi się nie tylko do nauczania zdalnego, ale również do prezentowania dodatkowych materiałów dydaktycznych w trakcie lekcji. Jeżeli przymierzasz się do zakupu takiego sprzętu, poniższy poradnik jest dla Ciebie! Zaprezentowane wskazówki powinny ułatwić Ci dokonanie wyboru spośród dostępnych ofert.

Nauczanie zdalne przyspieszyło cyfryzację w szkołach

Jaki laptop dla nauczyciela?

Nauczanie zdalne przyspieszyło cyfryzację w szkołach

Edukacja zdalna jako główna forma nauczania w polskich szkołach na szczęście jest już za nami. Nauka zdalna wprowadziła jednak zmianę przyzwyczajeń zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Upowszechnienie takich sprzętów i wykorzystywanie ich podczas lekcji sprawi, że ten sposób nauczania stanie się bardziej atrakcyjny, a tym samym skuteczny w procesie zapamiętywania. Nie da się zaprzeczyć, że współcześni uczniowie powszechnie otaczają się nowymi technologiami. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby wprowadzane materiały były zachęcające i dostarczały młodzieży inspiracji, warto skorzystać z możliwości oferowanych przez współczesne technologie. Laptop jest przykładem narzędzia, które może ułatwić Ci to zadanie.

 

Jaki laptop dla nauczyciela?

Biorąc pod uwagę, że taki sprzęt będzie Twoim stałym towarzyszem pracy, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Jednym z nich jest m.in. rozdzielczość ekranu oraz waga. Jeżeli zależy Ci na wygodzie, zwracaj uwagę na te wartości przy poszukiwaniu sprzętu. W kwestii rozdzielczości – najlepsze efekty zapewni 4K, jednak w przypadku standardowych potrzeb nauczyciela powinno sprawdzić się też fullHD. Karta graficzna nie jest z kolei ultraistotnym aspektem w przypadku sprzętu dla nauczyciela – w końcu ma on służyć celom biurowym. Należy jednak zwrócić uwagę na kwestię wydajności. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, w której podczas otwarcia zbyt wielu kart laptop zawieszałby się. Wydajny procesor wraz z wystarczającą ilością pamięci RAM to solidna podstawa ku temu, aby oczekiwać wydajnej pracy. Sugerowane minimum to 8GB, natomiast 16GB to opcja zalecana. Kolejny aspekt, nad którym trzeba się zastanowić dotyczy pojemności dysku twardego. Biorąc pod uwagę, że materiały dydaktyczne w postaci filmików edukacyjnych czy innych plików mogą ważyć dość sporo, warto zainwestować w dysk o pojemności min. 256GB. Teraz, kiedy wiesz już, czym się kierować wybierając laptop dla nauczyciela nie pozostaje Ci nic innego, jak przystąpić do poszukiwań odpowiedniego modelu!

 

Dodaj komentarz