fbpx

Spektakularny spacer w koronach drzew nie tylko na Słowacji … również pod Warszawą

Zdjęcia Bachledovej Doliny w słowackim Zdziarze, a dokładniej atrakcji “Bachledki” obiegły jakiś czas temu chyba cały internet. To kładka wznosząca się wysoko nad koronami drzew, na której można delektować się niesamowitym widokiem na las. Na jej zakończeniu znajduje się wieża widokowa z siatką, po której można chodzić. Z pewnością jest to atrakcja dla osób odważnych, które nie boją się wysokości.

Jaki ma to związek z Warszawą?

Niewielu wie, że w okolicach stolicy, znajduje się podobna instalacja. W miejscowości Pomiechówek, obok Nowego Dworu Mazowieckiego i Modlina, możemy pospacerować kładkami w koronach drzew. Co prawda ta instalacja nie jest tak widowiskowa, jak jej słowacka siostra, ale spacer po ścieżce na wysokości stanowi niezapomniane doznania.

W Pomiechówku znajduje się kilka platform na wysokości, połączonych ruchomymi mostami zwodzonymi. Na każdej kładce znajdziemy informacje o gatunkach drzew i zwierząt występujących w okolicy. Poznamy przyrodnicze ciekawostki. Dodajmy, że na terenie tej gminy znajdują się dwa rezerwaty: leśny oraz przyrody, obszaru Natura 2000 oraz Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu. A przez jej obszar przepływają dwie malownicze rzeki – Wkra oraz Narew. Na jedną z nich można popatrzeć po zakończonym spacerze pośród drzew.

 

Czytaj więcej na: warszawa.naszemiasto.pl

 

 

Dodaj komentarz