fbpx

Urodziny stulatka zostały odwołane przez koronawirusa. Ale internauci nie zawiedli

Owen zamierzał zorganizować imprezę urodzinową z okazji swych 101 pod koniec marca. Z uwagi na obecne okoliczności, musiał jednak odwołać przyjęcie. 100-latek poprosił więc o pomoc w świętowaniu internautów.

21 marca pojawiło się na Twitterze zdjęcie uśmiechniętego starszego mężczyzny, który trzyma w rękach dużą tablicę z wiadomością. Fotografię zamieścił Mohamad Safa, prezes pozarządowej fundacji Patriotic Vision, działającej na rzecz praw człowieka.

“Cześć! Jestem Owen. 31 marca kończę 101 lat” – napisał tablicy solenizant. “Niestety impreza z tej okazji została odwołana z powodu zaleceń o niezbliżaniu się do innych osób (ang. social distancing)” – kontynuował.


Życzenia od internautów

Owen poprosił  internautów, by pomogli mu świętować jubileusz, zostawiając pod wpisem polubienie lub komentarz.

“Poświęćcie minutę, zróbcie to dla Owena. Pomóżcie nam uczynić te urodziny specjalnymi” – napisał autor postu.

Użytkownicy Twittera zareagowali błyskawicznie, zdjęcie stało się niezwykle popularne, zebrało prawie 145 tysięcy polubień, przekraczając wyznaczony cel, czyli 101 tysięcy reakcji. Wśród kilkunastu tysięcy komentarzy przeważają życzenia dla stulatka. W wersji pisanej, na nagraniach oraz w obrazkach. Płyną z całego świata.

“Kolejnych 101 lat! Wszystkiego dobrego”, “Udanych 101 urodzin. Mam nadzieję, że zrobisz wielką imprezę, gdy to wszystko się skończy”, “Świetnie pan wygląda. Jaki jest pana sekret?”– pisali internauci.

Dodaj komentarz