fbpx

Młodziutki Księżyc spotka się z najpiękniejszą z planet. Warto spojrzeć dziś w niebo

Zapowiada się naprawdę romantyczny sobotni (28.03) wieczór. Większość osób zapewne spędzi go w domu, jest to zatem doskonała okazja, aby wyjrzeć przez okno lub wyjść na balkon. Zwłaszcza że aktualna pogoda sprzyja obserwacji. Na niebie będzie można zobaczyć niezwykłe zjawisko. Przyrządy optyczne nie będą potrzebne.

45 minut po zachodzie Słońca, między godziną 19:00 a 19:30, warto będzie spojrzeć w kierunku zachodniego nieba. Ujrzycie tam  Srebrny Glob zaraz po nowiu, a więc w postaci wąskiego sierpa. W górę i na prawo od niego będzie jaśnieć bardzo jasna „gwiazda”.

Towarzyszące księżycowi ciało niebieskie to planeta Wenus, często nazywana jest bliźniaczką Ziemi, bo ma niemal identyczną średnicę równikową, co nasza planeta. Księżyc znajdzie się na tle gwiazdozbioru Byka, zaś Wenus w sąsiednim Baranie.

Na obserwację tego fascynującego spotkania będzie dosyć sporo czasu, gdyż oba obiekty schowają się za horyzontem dopiero między godziną 22:00 a 23:00. Przed nami więc 3-4 godzinny spektakl, „fotogeniczny” spektakl. Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami w komentarzach.

Warto wiedzieć że Księżyc znajdować się będzie 384 tysiące kilometrów od Ziemi, a Wenus znacznie dalej, bo 100 milionów kilometrów. Planeta Miłości to bardzo gorący świat pełen wulkanów. Panuje tam bardzo silny efekt cieplarniany.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Dodaj komentarz