fbpx

Dobre wieści z Chin. Pierwsze miasto zakazuje spożywania psiego mięsa

W chińskim mieście Shenzhen zaszły wielkie zmiany. Od 1 maja mieszkańcy nie będą mogli bezpośrednio kupować, sprzedawać i konsumować mięsa psów i kotów. To wielki przełom w Chinach zważywszy na to, że już 10 lat temu władze centralne bezskutecznie próbowały wprowadzić zakaz w całym kraju. Tym razem się udało, a powodem miało być zagrożenie epidemiologiczne. Przypomnijmy, że początek wirusa SARS-CoV-2 miał miejsce na targu żywych zwierząt w Wuhan. Dość szybko pojawił się zakaz handlu dzikimi zwierzętami, teraz –w Shenzhen – doszedł przepis o zakazie spożywania psiego mięsa.

Smutne statystyki

Według danych organizacji pomocy zwierzętom Humane Society International, w całej Azji co roku zabija się i zjada 30 milionów psów, a w samych Chinach od 10 do 20 milionów (w tym 4 mln kotów). Według informacji podanych przez stację BBC, większość Chińczyków twierdzi, że nie jadła i nie chce jeść psiego mięsa z powodów etycznych.

  • Koty i psy są typowymi przyjaciółmi ludzi a ich bliska relacja jest znana i uznana od dawna. Zakaz konsumpcji psów i kotów oraz innych zwierząt domowych jest typową praktyką w krajach rozwiniętych, także w Hongkongu i na Tajwanie – wyjaśniły w uzasadnieniu władze Shenzhen.

.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:   national-geographic.pl

 

 

Dodaj komentarz