fbpx

Kobieta uchwyciła niezwykłą „poziomą tęczę”, która wypełniła niebo wszystkimi kolorami

To niezwykłe zjawiskowe zaobserwowane zostało nad jeziorem Sammamish w stanie Waszyngton

Cessna Kutz jest fotografką amatorką, która jak przyznaje, widziała już wiele razy tęczę nad jeziorem, jednak to co się pojawiło gdy wyjrzała przez okno pewnego popołudnia, zupełnie ją zaskoczyło. Poziome pasy kolorów rozciągały się na szerokość jeziora, tworząc spektakularny widok.

Według meteorologa Courtney Obergfell, ta „tęcza” może wcale nie być tęczą, wydaje się, że jest to łuk okrężny. Złudzenie optyczne pojawia się, gdy halo powstaje w wyniku załamania światła słonecznego w kryształach lodu zawieszonych w atmosferze. Znane również jako tęcza ognia, może tworzyć kolorowe pasma tuż poniżej poziomu słońca.

W tym wypadku nazwa zjawiska nie jest jednak tak ważna, jak jego magiczny wygląd.

– Po prostu poczułam szczęście, że mogę być świadkiem tak niesamowitej chwili – wspomina Kutz w wywiadzie dla My Modern Met.

– Dało mi to spokój i nadzieję sprawiając, że mniej niepokoi mnie obecna sytuacja – dodaje.

Kutz postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem, a jej zdjęcie stało się bardzo popularne w sieci.

Fotografia jest pełna kolorów, zupełnie jakby niebo wysyłało wiadomość nadziei do wszystkich, którzy w tej chwili utknęli w domach.

– Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że to zdjęcie będzie jak dobry znak dla ludzi. Chciałam tylko podzielić się pięknym momentem, którego byłam świadkiem – opowiada autorka zdjęć.

– Jestem wielką pasjonatką fotografii, dlatego jestem wdzięczna, że Bóg wykorzystał moje zdjęcia, by dać nadzieję ludziom, nie tylko w moim kraju, ale na całym świecie. Wzmocniło to moją działalność fotograficzną, a także wywarło wpływ na ludzi, dzięki czemu czuję się niesamowicie – podsumowuje Kutz.

Dodaj komentarz