fbpx

Chora na białaczkę 9-letni Hania pokonała koronawirusa

9-letnia Hania jest chora na białaczkę, jakiś czas temu przeszła przeszczep szpiku kostnego. U dziewczynki wykryto zakażenie koronawirusem, na szczęście udało jej się wygrać z chorobą. 9-latka jest pacjentką kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Jak informuje rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska, u 9-letniej pacjentki kliniki transplantacji szpiku, onkologii i hematologii dziecięcej potwierdzono wyleczenie z COVID-19. Drugi test na obecność koronawirusa u dziewczynki pokazał wynik ujemny. Mała Hania bardzo dobrze reaguje również na leczenie onkologiczne, przyjął się przeszczep szpiku.

Nasza słodka mała pacjentka odnowiona po przeszczepie i na dodatek już po dwóch ujemnych badaniach w kierunku SARS-CoV2! Zgodnie z zaleceniem Specjalistów Chorób Zakaźnych wchodzę jeszcze do niej w pełnym rynsztunku prosto z NASA – napisał na Facebooku prof. Krzysztof Kałwak z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Może niebawem będziemy mogli zluzować trochę reżim sanitarny, ale Strzeżonego…- dodał. Dzięki zaangażowaniu całego Zespołu wygrywamy bitwę z koronawirusem… Wojnę też wygramy, ale musimy być cierpliwi…  – napisał prof. Kałwak w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

O zakażeniu koronawirusem u 9-latki szpital poinformował 3 kwietnia. Zakażona jest też jedna osoba z personelu kliniki Przylądek Nadziei.

Źródło: facebook

Dodaj komentarz