fbpx

Powstaje pierwszy polski składany rower elektryczny, możesz pomóc go zbudować

Autorem projektu jest student Politechniki Wrocławskiej, Oskar Szwan,który nad rowerem składanym z pełną amortyzacją pracuje już kilka miesięcy. Nie jest to jednak jego pierwszy rower, bo od dwóch lat projektuje i buduje rowery składane – niestety jak wiadomo realizacja tak ambitnych projektów wymaga mnóstwa czasu i funduszy, stąd też próba dofinansowania przez serwis crowdfundingowy.

Oskar potrzebuje 20 tysięcy złotych na budowę roweru i przeprowadzenie niezbędnych badań wytrzymałościowych, jak na razie na jego konto trafiły 1524 złote, czyli ok.7% wymaganej sumy, ale do końca zbiórki pozostało jeszcze kilkanaście dni, więc każdy ma szansę pomóc. Jak zapewnia autor pomysłu, nie wymyślił roweru na nowo, ale nadał mu zupełnie nowego wymiaru, dzięki czemu może on dotrzeć do zupełnie nowego grona odbiorców, którzy dotąd stronili od tego sposobu transportu.

Jedną z kluczowych cech tego roweru jest jego mobilność, można go złożyć i bez problemu przechowywać w domu czy bagażniku. Jego wymiary po złożeniu to zaledwie 87,5 x 31,5 x 57 cm. Podczas zamówienia, będzie możliwość personalizacji koloru roweru, więc każdy użytkownik będzie mógł wybrać swój ulubiony, co jest najczęściej niemożliwe w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Poza tym, możemy liczyć na pełną amortyzację poprawiającą komfort jazdy oraz hamulce tarczowe gwarantujące odpowiednią siłę hamowania.

W rowerze zamontowany zostanie elektryczny silnik MXUS o mocy 250W/350W. Jest to dynamiczny silnik oferujący kilka trybów jazdy i pięciostopniowe wspomaganie płynnie dostosowujące się do potrzeb jadącego. W nowatorskim jednośladzie można również na bieżąco kontrolować zużycie energii na czytelnym wyświetlaczu oraz skorzystać z opcji tempomatu, żeby jeszcze bardziej zautomatyzować jazdę.

Projekt można wspomóc na stronie zrzutka.pl.

Dodaj komentarz