fbpx

WOŚP ruszyła z wysyłką 2,6 miliona maseczek. Środki ochrony trafią do medyków w całej Polsce

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęła wysyłkę środków ochrony do szpitali w całej Polsce. Do medyków trafić ma między innymi 2,6 miliona maseczek.

Wysyłka realizowana jest na terenie SEGRO Business Park Warsaw. W paczkach znajdują się środki ochrony osobistej, m.in. maseczki, przyłbice, płyny dezynfekujące i mydła. Trafią one do stacji pogotowia ratunkowego, DPS-ów, oddziałów ginekologiczno-położniczych, a także szpitali, walczących z koronawirusem. Największą część wysyłki stanowią, zgodnie ze zgłaszanym przez placówki zapotrzebowaniem, trójwarstwowe maseczki chirurgiczne.

WOŚP zamierza jeszcze w w tym tygodniu rozdysponować 1,6 miliona takich maseczek, a kolejny milion, po realizacji transportu z Chin, przekaże w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W sumie, dzięki Fundacji WOŚP, do placówek ochrony zdrowia trafić ma 2,6 miliona maseczek.

Poza zakupem środków ochrony osobistej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zrealizowała zakup sprzętu medycznego, m.in. łóżek na stanowiska intensywnej opieki medycznej, kardiomonitorów i respiratorów.

Fundacja sukcesywnie pracuje nad rozdysponowaniem sprzętu. Stale aktualizowany wykaz placówek, które obdarowywanych są przez WOŚP, dostępny jest na stronie internetowej Fundacji.

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Do tej pory w ramach Funduszu udało się zgromadzić 12,7 miliona złotych.

Całość zaangażowania WOŚP w walkę z koronawirusem – wartość dokonanych zakupów – sięga już 36 milionów złotych.

Źródło: antyradio.pl

Dodaj komentarz