fbpx

9-latka opanowała instrument do mistrzowskiego poziomu

Niejednokrotnie zdarzało się, że dzieci zaskakiwały dorosłych artystów swoimi umiejętnościami. Zdolność do szybkiego uczenia się nowych rzeczy oraz młodzieńczy upór często przynoszą zaskakujące efekty, które wprawiają w osłupienie zdecydowanie bardziej doświadczonych muzyków.Wśród uzdolnionych dzieci trafiają się jednak czasami tak wybitne talenty, że trudno uwierzyć w to, co się widzi. 9-letnia Japonka rzuciła na kolana swoim nagraniem niejednego wirtuoza gitary.

Kim jest młodziutka Li-sa-X? Jak udało jej się opanować instrument do tak mistrzowskiego poziomu?

 

Zadebiutowała w zeszłym roku
Lisa swoją karierę w sieci rozpoczęła w sierpniu 2013 roku. Mając wtedy zaledwie 8 lat, nagrała i wrzuciła na YouTube utwór “Fives” z repertuaru Guthrie Govana. Fani bardzo szybko dostrzegli niesamowite umiejętności dziewczynki.

Wielu gitarzystów, mimo dostrzeżenia kilku błędów i niedociągnięć, zachwycało się niecodziennymi umiejętnościami. Starsi muzycy docenili fakt, że Lisa używa tappingu, czyli techniki polegającej na uderzaniu opuszkami palców w struny w celu szybszego wydobycia dźwięku. Umiejętność ta jest trudna do opanowania nawet przez zaawansowanych gitarzystów.

Doceniona przez gwiazdy
Filmik, na którym młoda artystka zaprezentowała kolejny kawałek “Scarified”, bije rekordy oglądalności. Kilka milionów odsłon sprawiło, że Lisa została dostrzeżona przez prestiżowy portal “Guitar World”.

Jej talent docenił także twórca wyjątkowo trudnej solówki Paul Gilbert. – Cześć, Li-sa-X, brzmisz fantastycznie. Świetnie było cię usłyszeć w tej kompozycji – powiedział w jednym z nagrań. Gwiazdor zaprosił także dziewczynkę na prowadzone przez niego warsztaty gitarowe.

Niezwykłe nagranie umieścił na Facebooku także Czesław Mozil. – Nie narzekaj, tylko do roboty – dopisał motywująco pod linkiem.

Więcej na: teleshow.wp.pl

Dodaj komentarz