fbpx

Niezwykły gest 93-latki ze Szczecina. Przekazała 13 emeryturę Szpitalowi Wojewódzkiemu

W trudnych sytuacjach Polacy zawsze potrafią się jednoczyć. Jednym z przykładów jest gest 93-letniej kobiety ze Szczecina, która całą swoją trzynastą emeryturę przekazała na Szpital Wojewódzki w Szczecinie. Na niewielkiej kartce narysowała różę i napisała “dziękuję”.

O geście kobiety poinformowała na swoim profilu na Facebooku sama placówka. 93-letnia emerytka przyszła do szpitala i przekazała swoją trzynastą emeryturę na walkę z koronawirusem.

“Pani Basia nie dała nam wyjścia i przekazała szpitalowi 830 zł, swoją trzynastą emeryturę. Powiedziała, że cały czas czuje się członkiem naszego zespołu, pracownikiem szpitala” – czytam we wpisie.

Jak się okazuje, kobieta nieprzypadkowo wybrała ten konkretny szpital. Sama przepracowała w nim kilkadziesiąt lat na oddziale kardiologicznym. Dziś ma 93 lata, jednak nie wygląda na swój wiek.

“Piękna, zadbana starsza pani, z doskonałą pamięcią: świetnie pamięta, jak pracowała na Arkońskiej, na kardiologii (…) Nam odebrało mowę, trochę popłakaliśmy z naszą wspaniałą emerytowaną koleżanką. Brakuje nam słów, więc spróbujemy tak najzwyczajniej: Dziękujemy Pani Basiu” – czytamy we wpisie pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.


Nie jest to jedyny taki gest wobec medyków w ostatnim czasie. W pomoc szpitalom w całej Polsce angażują się nie tylko firmy, ale też osoby prywatne . Na fanpage’u Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie wciąż pojawiają się nowe wpisy z podziękowaniami. Ktoś podrzucił środki do dezynfekcji, Koło Gospodyń Wiejskich upiekło tort. W Szczecinie działa także nieformalna grupa mieszkanek, która za darmo szyją maseczki dla medyków, ale nie tylko. Do tej pory ta grupa kobiet uszyła i rozdała już ponad 80 tysięcy sztuk wielorazowych maseczek. Trafiają one do szpitali, służb mundurowych, ale także pracowników sklepów, czy listonoszy.

Dodaj komentarz