fbpx

Jedenastoletni chłopiec tworzy niesamowite rysunki, doceniane na całym świecie

W dzisiejszych czasach jest niewielu artystów, którzy tworzą swoje dzieła za pomocą ołówka i długopisu. Spośród tej nielicznej grupki wyróżnia się pewien jedenastolatek pochodzący z Serbii – Dusan Krtolica. Jest on prawdziwym nastoletnim geniuszem-artystą.

Młodzieniec zaczął rysować w wieku dwóch lat i w ciągu kolejnych 6 lat jego prace były pokazywane na 3 wystawach. Głównym motywem jego prac są zwierzęta oraz rycerze w super zbrojach.

2

W przyszłości ma zamiar zostać zoologiem. Pomysł podsunęli mu rodzice, którzy dali mu encyklopedię zwierząt. Książka tak go zaciekawiła, że przez trzy tygodnie nauczył się rozróżniać prawie wszystkie gatunki zwierząt.

3

Hobby młodego Serba zajmuje większość jego wolnego czasu. W ciągu tygodnia robi około 500 prac. Rodzice zaczęli się niepokoić o swojego syna i udali się z nim do terapeuty. Specjalista zapewnił ich, ze to hobby nie jest zagrożeniem dla rozwoju umysłu dziecka.

4

11-letni geniusz staje się coraz bardziej rozpoznawalny na świecie. Jego prace były również wystawiane na pokazach w Indii, Australii i Stanach Zjednoczonych.

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

Źródło: joemonster.org

Dodaj komentarz