fbpx

Nike za darmo wyśle do szpitali 32 tys. par butów, zaprojektowanych specjalnie dla lekarzy

Firma Nike zainicjowała kolejną akcję wspierającą pracowników służby zdrowia, zmagających się ze światową pandemią. Jak zapowiadają przedstawiciele koncernu, szpitale otrzymają 32 tys. par darmowych butów, które zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie lekarzy i pielęgniarek.

Amerykański producent odzieży sportowej, przy współpracy z organizacjami non-profit, zamierza dostarczyć do szpitali w Barcelonie, Chicago, Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku czy Mediolanie ponad 32 tys. par butów. Obuwie zaprojektowano specjalnie z myślą o pracownikach służby zdrowia. Według przeprowadzonych badań, bolące nogi są najczęstszym problemem lekarzy, spędzających na dyżurach nawet po 12 godzin.

Zaprojektowane specjalnie dla lekarzy

Model butów Air Zoom Pulse powstał na podstawie analiz przeciętnego dnia pracy lekarzy i pielęgniarek. Po rozmowach z pracownikami służby zdrowia oszacowano, że przeciętna pielęgniarka podczas trwającego 12 godzin dyżuru pokonuje dystans od 5 do 7 kilometrów.

– Air Zoom Pulse to model, który miał być prosty, a zarazem bardzo praktyczny – mówi przedstawiciel marki.

– Bardzo łatwo go zdjąć, posiada system trakcyjny zabezpieczający stopę i nadaje się do prania w pralce – dodaje.

– Mamy nadzieję, że przy współpracy z organizacjami non-profit uda nam się szybko dostarczyć buty do tych szpitali, w których są najbardziej potrzebne. Wysyłka już się rozpoczęła i nie wykluczamy, że zdecydujemy się przekazać jeszcze więcej par butów – podsumowuje.

Cena rynkowa modelu Air Zoom Pulse wynosi ponad 500 złotych, ale ze względu na pandemię, lekarze otrzymają buty za darmo. To nie jedyna inicjatywa Nike, która ma pomóc pracownikom służby zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. W połowie kwietnia amerykańska firma rozpoczęła produkcję środków higieny osobistej, które do tej pory trafiły do ponad 20 szpitali na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz