fbpx

Rodzina z Arizony uratowała 6-tygodniowego lisa, którego spotkała na spacerze

Rodzina z Arizony spotkała podczas spaceru małego liska. Zwierze najwyraźniej uznało ich psa za swoją matkę, gdyż zaczęło na nim podążać. Osierocony szczeniak trafił w ręce specjalistów.

Lisy to piękne zwierzęta, zamieszkujące lasy niemal całego świata. Znanych jest 21 gatunków tego ssaka. Do najczęściej występujących należą lis rudy czy lis polarny.

Nietypowego towarzysza spaceru rodzina z Arizozy, dzieci i ich babcia Rosalyn, spotkała podczas przechadzki z psem. Mały lisek wyszedł na drogę i wkrótce zaczął za nimi podążać. W pobliży nie było widać jego matki, ani innych zwierząt. Lisek od razu zaufał rodzinie i nie odstępował ich na krok. Podążał za nimi aż do domu. Kiedy dotarli na miejsce, spragnione zwierze piło wodę ze zraszaczy.

– To było zabawne, bo lis myślał, że nasz pies jest jego mamą – powiedziała 5-letnia Dylan.

Rodzina wróciła na miejsce gdzie spotkała szczenię, jednak nie było tram śladu innych lisów. Postanowili więc złapać młodego liska i przekazali go pod opiekę specjalistów. Okazało się że szczeniak miał zaledwie 6 tygodni.

– Karmiliśmy go strzykawką przez kilka dni, ale teraz nauczył się jeść z naczynia. Mamy nadzieję, że zapoznamy go z innymi lisami, które niedawno trafiły pod naszą opiekę i wypuścimy je z powrotem na wolność – relacjonuje Khymberly Lewus z Southwest Wildlife Conservancy Center.

Dodaj komentarz