fbpx

Polska rzeźbiarka tworzy niesamowite fontanny z brązu

Pani Małgorzata Chodakowska (nie mylić z Ewą) to autorka przepięknych figurek fontannowych wykonanych z brązu. Zaprojektowane przez Polkę statuetki wręcz ożywają i hipnotyzują.

Panią Chodakowską ze słynną trenerką fitness łączy nie tylko nazwisko, ale także zamiłowanie do ludzkiego ciała i ruchu. Artystka daje z pozoru statycznym figurkom wykonanym z brązu życie. Wręcz wprawia je w ruch za pomocą wody, która gra główną rolę w efekcie finalnym przedsięwzięcia.

Najpierw rzeźby są modelowane z gliny, potem na podstawie prototypów artystka tworzy brązowe odlewy. Wykonanie jednego projektu zajmuje rzeźbiarce od 2 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak skomplikowany jest zamysł.

Efektem prawie 30- letniej pracy polskiej artystki są przepiękne rzeźby fontannowe z brązu. Statuetki przedstawiające kobiece i męskie postacie o opływowych kształtach i niemal idealnych proporcjach, są wprawiane w ruch dzięki wodzie wyskakującej z różnych punktów projektu. Tańczące baletnice, anioły i wiele innych dzieł Pani Małgorzaty podziwiać można w sieci.

Absolwentka Warszawskiego ASP tworzy także w drewnie, złocie, cynie oraz szkle, jednak fontanny niezaprzeczalnie są jedną z najbardziej widowiskowych form artystycznego wyrazu artystycznego.

 

 

 

 

 

 

DEU, SACHSEN, Dresden, 13.12.2016: Harfinistin, Springbrunnen aus Bronze, Skulptur von Malgorzata Chodakowska, Plastik vor schwarzem Hintergrund, 95 cm hoch, knieendes Maedchen spielt eine Haarfe aus Wasser – tropft aus den Haaren; losdif – copyright by Lothar Sprenger [Telefon: 0351-8048012, Funk: 0170-5250109, mail: lo.sprenger@t-online.de, Anschrift: D-01187 Dresden, Bienertstrasse 33a; Veroeffentlichung nur mit Autorangabe, Belegexemplar und gegen Honorar]

Opracowanie: Kasia Maj

Źródło: f7dobry.com

 

 

Dodaj komentarz