fbpx

Koniec z uschniętymi kwiatami – aplikacja, która zadba o zieleń w twoim domu

Wydaje ci  się, że jesteś w stanie unicestwić każdą zieloną roślinę, która w nadziei na nowe życie przekroczyła próg twojego domu? Jesteś zapominalski, albo zwyczajnie nie masz czasu pilnować, który z kwiatów potrzebuje nawodnienia? Nie musisz rezygnować z zieleni w mieszkaniu, ze względu na brak zmysłu ogrodnika. Z pomocą przyjdzie pewna prosta w obsłudze aplikacja. WOKAS pomoże utrzymać twoje kwiaty w dobrej formie i to całkowicie za darmo.

Projekt ten pomaga w pielęgnacji roślin doniczkowych.  Jest świetnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, których nadmiar obowiązków nieustannie odciąga od opieki nad domowymi kwiatami. Aplikacja zawiera wskazówki na temat pielęgnacji konkretnych gatunków roślin. Z niej dowiesz się dosłownie wszystkiego na temat niemych przyjaciół spoglądających w twoja stronę z parapetu.

Aplikacja udzieli ci wskazówek na temat warunków w jakich powinna przebywać konkretna roślina, dzięki temu oszczędzisz sobie czasu i nerwów związanych ze znalezieniem odpowiednio nasłonecznionego miejsca. Dowiesz się z niej także jaką temperaturę preferuje dany gatunek oraz kiedy wypadłoby go podlać, czy potraktować nawozem.

  • Przy wyborze kluczowych funkcjonalności kierowaliśmy się najczęstszymi problemami, z  jakimi zwykle mierzą się początkujący hodowcy roślin. Stąd właśnie pomysł na podstawową funkcję aplikacji Wokas, jaką jest przypominanie o podlewaniu roślin o ustalonej przez użytkownika porze.

Sama aplikacja jest intuicyjna, a jej wygląd utrzymany został w duchu minimalizmu i nowoczesności. Jest po prostu estetyczna, przejrzysta i prosta w obsłudze. Zawiera kompendium wiedzy niezbędne każdemu aspirującemu ogrodnikowi i można ja pobrać z App Store lub Google Play zupełnie za darmo.

Twórcy przewidzieli także opcje personalizacji danych zgromadzonych w aplikacji. Swoim ukochanym roślinom możesz nadać imiona według własnego uznania i sporządzać na ich temat własne notatki.

 

Opracowanie: Kasia Maj

Źródło: f5.pl

 

Dodaj komentarz