fbpx

Siostry albinoski, urodzone w odstępie 12 lat od siebie, oszałamiają świat swoją niezwykłą urodą!

Dwie siostry albinoski wciąż zyskują na popularności, ponieważ znacznie różnią się od innych dziewczynek, a ich niepowtarzalna uroda po prostu oczarowała świat! Te dwie dziewczyny z Kazachstanu, Asel i Kamila Kalaganova, urodziły się w tej samej rodzinie w odstępie 12 lat.

Kamila (2 lata) i jej starsza siostra Asel (14 lat) mają ośmioletniego brata Aldiyę, który ma jednak bardziej konwencjonalny kazachski wygląd.

Asel wyznaje, że ludzie są zaskoczeni ich wyglądem, zwłaszcza że wiele osób wciąż nie wie, czym jest albinizm. Również jej matka, Aiman Sarkitov, po urodzeniu dziewczyny była bardzo zdziwiona jej wyglądem, a lekarze podejrzewali nawet, że dziewczyna miała etnicznie rosyjskiego ojca.

Kiedy urodziłam najstarsze dziecko, genetyka nie była jeszcze u nas tak rozwinięta. Rozwija się dopiero teraz. Lekarze byli zszokowani i myśleli, że Asel  jest Rosjanką. Ja sama zaczęłam zgłębiać temat i dowiedziałam się, że moje córki są albinosami  – wspomina Aiman, matka dziewczynek, która w wyniku poszukiwań dowiedziała się, że niektórzy z jej przodków również byli albinosami.

W wieku 10 lat Asel rozpoczęła karierę fotomodelki. Po narodzinach siostry i opublikowaniu ich niezwykłych rodzinnych zdjęć nastolatka stała się jeszcze bardziej popularna!

Dziewczyny, gdziekolwiek się nie znajdą, przyciągają zaciekawione spojrzenia innych.

Asel niedawno ukończyła szkołę modelek i ma obecnie 60 tys. obserwujących na Instagramie!

Siostry wiedzą, jak bardzo ważna jest dla nich ochrona jasnej cery i oczu przed słońcem.

Jeśli wychodzę na zewnątrz po południu, obowiązkowo stosuję krem przeciwsłoneczny, zakładam ubranie chroniące skórę, w tym nakrycie głowy lub używam parasola. Wieczorem, kiedy prawie nie ma słońca, jest mi o wiele łatwiej – opowiada Asel.

Kiedy była młodsza, uczęszczała do szkoły specjalnej dla dzieci niepełnosprawnych, ale później została przeniesiona do zwykłej szkoły, ponieważ albinizm nie wywołuje żadnych dysfunkcji mózgu, zmienia jedynie wygląd fizyczny.

Asel uczy się doskonale- cieszy się mama Asel. Albinosy nie różnią się zbytnio od innych dzieci, to co je wyróżnia, to charakterystyczny, bardzo jasny kolor włosów, rzęs, oczu i skóry. (bez pigmentu – przyp.tłumacza) Na początku było to oczywiście dość trudne, bo dzieci się na nią uporczywie gapiły. Teraz jest już w porządku, Asel czuje się z tym dobrze i nie ograniczamy jej niczego. Natomiast nasz syn ma ciemną skórę i wygląda jak prawdziwy Kazach.

Chociaż Aldiya  nie zadawał pytań o inny wygląd swojej starszej siostry, po narodzinach drugiej zaczął się już zastanawiać, dlaczego nie jest taki, jak one. Po wyjaśnieniach mamy zrozumiał, dlaczego jego siostry wzbudzają takie zainteresowanie i teraz zaczyna się nawet nimi chwalić, z dumą opowiadając ludziom o ich wyjątkowości.

Aiman zachęciła też swoją najstarszą córkę do organizowania spotkań i rozmów z innymi nastolatkami-albinosami po to, aby w grupie mogły  dzielić się swoimi problemami.

Siostry albinoski

 

Siostry albinoski

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Źródło: healthyfoodhouse.com

 

Dodaj komentarz