fbpx

Bohaterski gest prezydenta Portugalii. Pomógł kobietom, które wypadły z kajaka

Podczas wypoczynku na jednej z plaż w południowej Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa  zauważył, że na wodzie przewrócił się kajak z dwiema kobietami na pokładzie. Prezydent bez wahania ruszył na pomoc. Cała sytuacja uwieczniona została na nagraniu.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę, na plaży w Alvor. Marcelo Rebelo de Sousa podpłynął do kobiet, których kajak wywrócił się na wodzie. Szybko zareagowali również miejscowi ratownicy.

– Dwie kobiety kobiety płynęły z sąsiedniej plaży, ale w związku z tym, że jest tutaj bardzo silny prąd, nie mogły dobić do brzegu. Obie wypadły z kajaka i opiły się wody – relacjonował prezydent Portugalii w wywiadzie z telewizją TVI. Do sieci trafiło nagranie z akcji ratunkowej.

Rebelo de Sousa już w styczniu 2021 roku zamierza wystartować w wyborach, w których będzie ubiegał się o reelekcję. Nagranie zamieszczone w sobotę w sieci, na pewno zostanie odebrane pozytywnie przez potencjalnych wyborców.

Urzędujący prezydent wystartował w wyborach prezydenckich w 2016 roku z ramienia Partii Socjaldemokratycznej i Partii Ludowej. Wówczas wygrał głosowanie w pierwszej turze. Zdobył 52 proc. głosów wyborców.

Dodaj komentarz