fbpx

Producent słodyczy zaprasza do swojej fabryki osobę, która znajdzie Złoty Bilet

Twórca żelków Jelly Belly, który zainspirował się postacią stworzoną przez Roalda Dahla. Ogłosił konkurs, w którym można wygrać zwiedzanie fabryki jego słodyczy.

Zapewne każdemu bliżej lub dalej znana jest postać Willy’ego Wonki  – ekscentrycznego właściciela fabryki czekolady, który zaoferował dzieciom wizytę w jego przybytku słodkości. Ta barwna postać jest głównym bohaterem książki książki Roalda Dahla. Pozycja doczekała się dwóch ekranizacji, z Gene’m Wilderem i Johnym Deepem w rolach głównych. Okazuje się, że w prawdziwym świecie istnieje naśladowca tego potentata słodyczy.

David Klein, twórca popularnych żelków Jelly Belly, nie nosi cylindra, nie ma fikuśnych strojów i nienagannego uśmiechu. Mężczyzna ogłosił za pośrednictwem internetu, że zanim przejdzie na emeryturę, zamierza zorganizować konkurs, w którym główną nagrodą jest zwiedzanie jego fabryki słodyczy.

Jak podaje ABC7 News, Klein zaoferował nagrody, które można zdobyć tylko w określony sposób. Szczęśliwcy mają tylko jedno zadanie. Tak jak w “Charliem i fabryce czekolady” trzeba znaleźć jeden ze Złotych Biletów, które upoważniają do odebrania głównej nagrody.

Sprawa nie jest jednak ta łatwa jak w książce Dahla. Klein ukrył bowiem Złote Bilety w różnych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy muszą więc rozwiązać zagadki, które prowadzą do klucza do fabryki słodyczy. Znalezienie Złotych Biletów w formie naszyjników ze specjalnym symbolem, który potwierdza oryginalność znaleziska, zostanie dodatkowo nagrodzone 5 tysiącami dolarów.

Aby wziąć w nim udział, trzeba zapłacić wpisowe w wysokości 50 dolarów. Tylko w ten sposób można otrzymać jedną z 50 zagadek. Obowiązuje jednak limit uczestników w zabawie, wynoszący tysiąc osób.

Źródło: ABC7 News

Dodaj komentarz