fbpx

Szybkie randki dla osób 60+. „Wszyscy tęsknimy za spotkaniami”

Szybkie randki dla seniorów w wieku 60+ to pomysł jednego z mieszkańców Ursynowa i członka Rady Seniorów. Mężczyzna wyszedł z nietypową inicjatywą organizowania spotkań randkowych na terenie dzielnicy. W tym celu złożył projekt do budżetu obywatelskiego, na który można było głosować do 15 września 2020 r.

 

Spotkania miałyby się odbywać od marca do grudnia w kilku przyjaznych kawiarniach na terenie Ursynowa. Wiek nie miałby tu większego znaczenia – reguły szybkich randek miałyby pozostać dokładnie te same, jak w przypadku typowych „speedy dates” organizowanych dla młodych osób. Seniorzy siedzieliby przy stolikach w kawiarni i mieliby kilka minut na poznanie się – ok. 3 min., czyli do czasu, aż usłyszą dźwięk gonga.

Pomysł 61-letniego jest odpowiedzią na potrzeby osób w jesieni życia. Bardzo często ludzie na emeryturze czują się samotni i oddzieleni od świata, wielu z nich jest po rozwodach lub wdowcami. Szybkie randki mogłyby stać się szansą na znalezienie drugiej połówki, albo nawiązanie przyjacielskiej relacji z osobą odmiennej płci.

– Ludzie w wieku 60+ powinni się jak najczęściej integrować. Często są to osoby, które są same i nie mają do kogo ust otworzyć. Myślałem o spotkaniach w różnych miejscach, przy kawie, herbacie, by się poznawali. Pandemia ograniczyła nam ostatnio możliwości, więc wszyscy jesteśmy stęsknieni za spotkaniami – wyjaśnił pomysłodawca, Jan Sobota.

Projekt szybkich randek był jednym ze 105 pomysłów dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Ursynowa na 2021 r. Głosować można było za pośrednictwem internetu, a wyniki zostaną ogłoszone 30 września. Czy pomysł szybkich randek ma szansę na realizację? Dowiemy się już wkrótce. Być może niejednej osobie pomogłoby znaleźć bratnią duszę w jesieni życia.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: haloursynow.pl

 

 

Dodaj komentarz