fbpx

2-kilometrowa ścieżka z widokiem na dolinę Drwęcy. Projektanci planują otwarcie w przyszłym roku

Od końca 2019 roku trwają prace nad powstaniem wieży widokowej w Ośrodku Narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku, w odległości ok 20 km od Brodnicy. Wieża będzie miała ponad 35 m a ścieżka, która do niej poprowadzi będzie mieć aż 2 km. Długa trasa przeprowadzi turystów przez imponującą historię regionu doliny Drwęcy.

 

To w tym miejscu miała rozegrać się bitwa pomiędzy wojskiem Polski i Litwy, a Krzyżakami. I choć ostatecznie do walk doszło pod Grunwaldem, to nowe turystyczne miejsce z wieżą widokową będzie miejscem, które pozwoli poznać historię regionu. Do imponujących rozmiarem wieży widokowej będzie prowadzić ścieżka zbudowana z robinii akacjowej.. Turyści zobaczą z niej dolinę Drwęcy czy ruiny zamku krzyżackiego.

Nadziemna ścieżka będzie ciągnęła się przez 2 km, a na jej trasie turyści zapoznają się ze średniowieczną historią miejsca. Dla osób w gorszej kondycji fizycznej, a także dla wszystkich tych, którzy będą chcieli odpocząć, na trasie znajdą się ławeczki. Tuż przy nich pojawią się tablice i monitory edukacyjne, które pozwolą poznać niezwykłą historię doliny.

– Dzięki pracy inżynierów konstrukcja będzie spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Wejście na szczyt będzie dostępne również dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest zbliżona do dostępnej już w Krynicy-Zdroju wieży widokowej, która wraz z Kurzą Górą jest w Grupie Pingwina – powiedział o projekcie Karol Suszyński, specjalista ds. marketingu Kurzej Góry.

Choć wieża widokowa będzie wynosić ok. 35 metrów, to różnica wzniesień między stacją dolną zlokalizowaną na trasie zjazdowej będzie wynosić aż 70 metrów. Prace nad budową mają akończyć się w 2021 r.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: czasbrodnicy.pl

Foto: OFCE

 

 

Dodaj komentarz