fbpx

Byli dziennikarze radiowej „Trójki” wracają. Założą radio wolne od polityki

Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Michał Olszański zakładają radio na własnych warunkach – bez politycznych podziałów czy partyjnych interesów. Internetowe „Radio 357”  ruszy w grudniu 2020 r.

Kolejny „Nowy Świat”

Było kiedyś takie radio… i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało – zapowiedzieli dziennikarze.

Radio 357 nawiązuje do adresu Myśliwiecka 3/5/7 i ma być drugą internetową rozgłośnią (po „Nowym Świecie”) założoną przez dziennikarzy dawnej „Trójki”. Pieniądze, które trzeba uzyskać, aby projekt wystartował zbierane są za pomocą platformy crowdfoundingowej „Patronite”.

Imponujący skład

Byli pracownicy Polskiego Radia mają już konkretny plan działania. Marcin Łukawski będzie odpowiadał za audycje poranne, Piotr Stelmach za muzykę, Katarzyna Borowiecka będzie opowiadała o filmach, Piotr Kaczkowski przejrzy płyty z różych okresów. Nie zabraknie też oczywiście specjalnych audycji prowadzonych przez Marka Niedźwieckiego. Po południu audycje poprowadzi Tomek Michniewicz, a Ola Budka dobierze muzykę. Ale, jak sami mówią, atrakcji ma być znacznie więcej:

W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów – zapowiadają twórcy.

W zespole znajdą się również: Michał Olszański, Kuba Strzyczkowski, Agnieszka Szydłowska oraz Roma Leszczyńska. Dziennikarze zachęcają, aby wszyscy słuchacze, którzy tęsknią za starym radiem wsparli projekt.

Posłuchaj za darmo

Pierwsze internetowe radio „trójkowych” dziennikarzy, „Nowy Świat” wystartowało 10 lipca 2020 r. Dostępne jest bezpłatnie na platformach Open FM oraz WP Pilot, a także w aplikacji mobilnej na Android i iOS.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: zwierciadlo.pl

 

 

Dodaj komentarz