fbpx

Nieprawdopodobnie piękne rzeźby z drewna Debry Bernier, które opowiadają zapomniane historie oceanu

Debra Bernier jest niezwykłą artystką z Victorii w Kanadzie. Używa naturalnych materiałów, takich jak drewno wyrzucane przez morze na brzeg, glinę i muszelki, aby tworzyć oszałamiające rzeźby. Te misterne dzieła sztuki reprezentują połączenie ducha natury z ludzkim kunsztem. – Pracując z drewnem wyrzuconym na brzeg morza, nigdy nie zaczynam od pustego płótna. Każdy kawałek sam w sobie jest rzeźbą, stworzoną przez fale i wiatr – powiedziała Debra w wywiadzie z Bored Panda. – Drewno opowiada swoją historię, a ja staram się ją wyłowić, kiedy trzymam je w dłoni. Wydłużam lub skracam kontury i łuki, które już istnieją, zmieniając je w znajome kształty zwierząt lub ludzkich twarzy.

Rzeźbiarka inspiruje się swoją miłością do tego, co dla niej najświętsze na świecie – dziećmi, zwierzętami i przyrodą. – Ukończone prace są odbiciem nie tylko mojego życia, mojej rodziny i dzieci, ale i nieskończonego, świętego związku z naturą, który wszyscy dzielimy – mówi.

Debra była oczarowana plażą i przyrodą od dziecka, i jest szczęśliwa i wdzięczna za to, że może się teraz tą miłością dzielić z innymi. – Pewna część mojej osobowości pozostała bez zmian przez tyle lat, i nadal jestem zafascynowana kształtami drewna, promieniami słońca odbijającymi się w wodzie, gładkimi kamieniami, i słonymi wodorostami. Prostota przynosi więcej szczęścia niż złożoność. Chcę się tym dzielić z innymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej dzieł rzeźbiarki znajdziecie TU

Więcej informacji: Etsy

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

 

 

Dodaj komentarz