fbpx

Organizacja non-profit z Denver kupuje hotel i przerabia go na 139 mini-mieszkań dla bezdomnych

W całych Stanach Zjednoczonych niesamowicie wysokie koszty wynajmu, brak przystępnych cenowo mieszkań, i stagnacja wynagrodzeń przyczyniły się do rosnącego problemu bezdomności oraz długotrwałego ubóstwa.

W Denver, w stanie Kolorado, problem urósł do ogromnych rozmiarów zgodnie z ogólną krajową tendencją – jedno z lokalnych badań wykazało, że w Mile High City rezyduje przynajmniej 5755 bezdomnych.

Dlatego kiedy hotel Quality Inn and Suites został wystawiony na sprzedaż, dyrektor Colorado Coalition for the Homeless (CCH, ang. sojusz dla bezdomnych w Kolorado) uznał to za idealną okazję, żeby przerobić budynek na miejsce, w którym osoby bez dachu nad głową mogliby odbudować swoje życie.

John Parvensky, który kieruje tą miejscową organizacją non-profit od 1985 roku, kupił hotel za 8,4 mln $, korzystając z funduszy prywatnych, państwowych i miejskich, a następnie odrestaurował go, nadając mu nową nazwę: Fusion Studios. Ten budynek jest 17. z kolei, który Parvensky otworzył w przeciągu ponad 30 lat swojej pracy.

Fusion Studios, który teraz składa się ze 139 “mikro-mieszkań”, będzie służyć jako schronienie i wsparcie dla części tej populacji miasta, która nie ma dachu nad głową, i walczy o przetrwanie w obliczu zakazu rozkładania namiotu w mieście, który nadal obowiązuje, mimo że został uznany za niezgodny z konstytucją przez sędziego hrabstwa Denver.

Parvensky powiedział w wywiadzie dla Colorado Springs Gazette:

“Ten projekt tak naprawdę zrodził się z desperacji. Zachodziliśmy w głowę, próbując wymyślić sposób na przyspieszenie całego procesu tak, aby ludzie śpiący na ulicach mogli jak najszybciej otrzymać miejsce, które mogliby nazywać domem.”

Pokoje są dostępne dla ludzi, którzy przychodzą z miejskiego schroniska lub nawet prosto z ulicy. Potencjalni najemcy będą mieli dostęp do specjalnych kuponów od stanu i miasta, dzięki czemu ich czynsz będzie wynosić tylko 30% ich dochodu.

Parvensky zaznaczył, że wielu lokatorów zwykle może płacić jedynie około 100$ na miesiąc, z czego większość pochodzi z zasiłków, chociażby dla osób niepełnosprawnych.

Każdy pokój będzie wyposażony w prywatną łazienkę i aneks kuchenny, a także udogodnienia, takie jak łóżko, szafę, stolik i krzesło, mini-lodówkę, telewizor, kuchenkę oraz szafkę na żywność.

 

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: themindunleashed.com

 

 

 

 

Dodaj komentarz