fbpx

Holandia szykuje motoryzacyjną rewolucję. Kierowcy przesiądą się w całości w elektryczne auta

 

electric_car_recharging

Holandia chce odejść od samochodów spalinowych i staje się prymusem dla ekologów. Za 9 lat ma tam obowiązywać całkowity zakaz ich rejestracji. Miejsce spalinowych zajmą auta elektryczne lub napędzane wodorem.

Holendrom zależy na ekologii i robią krok w stronę wycofania ze sprzedaży samochodów spalinowych. Izba niższa parlamentu wsparła postulat holenderskiej Partii Pracy (PvdA), który zakłada, że od 2025 roku wszystkie sprzedawane w kraju samochody będą przyjazne środowisku.

Nie będzie można zatem zarejestrować nowych samochodów, które napędzane są na benzynę lub diesla. W grę wchodzić będą jedynie te na prąd albo wodór.

Nie będzie można zatem zarejestrować nowych samochodów, które napędzane są na benzynę lub diesla. W grę wchodzić będą jedynie te na prąd albo wodór.

Holandia jest jednym wielkim miastem. To nie jest duży kraj, to kraj silnie zurbanizowany i tam ten pomysł może się sprawdzić – ocenia prof. Marek Brzeżański z Politechniki Krakowskiej.

Muszą to być pojazdy, które będą pokonywać duże odległości na jednym ładowaniu. Trzeba dopracować technologię, która pozwoli na błyskawiczne naładowanie tych akumulatorów żeby to nie trwało 8, czy więcej godzin – zwraca uwagę Adam Majcherek, dziennikarz “Auto Motor i Sport”.

Nad zasięgiem prace trwają. Marka wizjonera Elona Muska sprzedaje na Zachodzie auto Tesla Model S, które przy dobrych warunkach przejedzie już prawie 500 km.

 

Czytaj więcej na: tvn24bis.pl

 

 

Dodaj komentarz